ZE ŚWIATA URODY

Ta technika makijażu to najgorętszy hit na Instagramie! 

Zobacz, czym jest draping!

Aleksandra Charzewska 4 sierpnia 2018 07:56
makijaż draping
Fot. materiały prasowe

Klasyczne konturowanie od dawna jest passé. Strobing, to też nie najświeższa sprawa. W sferze urody trendy szybko się zmieniają! Jeśli chcesz być na topie czym prędzej odstaw bronzer oraz rozświetlacz i naucz się nowej techniki – drapingu, która jest hitem na Instagramie. 

Czym jest draping? 

Draping to nowa technika makijażu, która polega na łączeniu ze sobą kilku odcieni różu. Najlepiej używać kosmetyków o różnych formułach: prasowanych, sypkich i kremowych. Jej nazwa pochodzi od techniki, której używa się przy konstruowaniu ubrań - drapowania. 

Róż nakładamy na kości policzkowe, tak jak bronzer, ale przeciągamy go również na skroń i pod łuk brwiowy oraz na powieki. Na policzki nałóż ciemniejszy odcień różu, a w celu wykończenia makijażu róż z rozświetlającymi drobinkami, który doda Ci odrobiny blasku. 

Draping to aktualnie najgorętszy trend na Instagramie, jednak niewiele osób wie, że ta technika istaniała już w latach 90. Wizażysta Elizabeth Taylor – Way Bandy w 1984 roku wydał książkę „Designing your face”, w której dokładnie opisał tę technikę. 

Również w 2016 draping był hitem! Sprawdzał się idealnie jako makijaż wybiegowy. Promował go między innymi Marc Jacobs oraz Kenzo.  

makijaż draping
Fot. instagram.com/theartistedit
makijaż draping
Fot. instagram.com/theartistedit

 

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!