ceny-w-salonach-fryzjerskich-od-poniedzialku-w-gore-18-maja-strzyzenie-farbowanie-2
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Czy w salonach fryzjerskich będzie teraz drożej?

Sprawdzamy, o ile w górę pójdą ceny za strzyżenie i farbowanie!

Redakcja VIVA! 18 maja 2020 15:30
ceny-w-salonach-fryzjerskich-od-poniedzialku-w-gore-18-maja-strzyzenie-farbowanie-2
Fot. Adobe.Stock.com

Od dziś, 18 maja 2020 salony fryzjerskie w całej Polsce mogą być otwarte! Ci z nas, którym udało się zapisać na wizytę na najbliższe dni należą do grona szczęśliwców. Listy zapisów na strzyżenie czy farbowanie są bowiem naprawdę długie. I nie każdemu uda się znaleźć wolny termin w maju. W niektórych salonach grafik wypełniony jest także na cały czerwiec i lipiec!

Nowe zasady obowiązujące w salonach fryzjerskich, a ceny usług

Salony fryzjerskie po otwarciu nie będą działały tak samo jak przed rozpoczęciem epidemii koronawirusa. Od dziś obowiązują restrykcyjne przepisy związane z odkażaniem i higieną na terenie studia urody. Obowiązkowe są maseczki ochronne i rękawiczki, a jeśli salon ma więcej stanowisk, powinien zainwestować w przegrody, które będą oddzielać klientów. Dodatkowo po każdym kliencie fryzjer musi odkazić stanowisko pracy - to trwa, a więc do standardowego czasu potrzebnego na obsłużenie klienta trzeba dodać około 10-15 minut. Pamiętajmy, że do dezynfekcji potrzebne są środki higieny, których ceny nadal są wyższe niż przed epidemią. Ze względu na restrykcje sanitarne niektóre zakłady fryzjerskie w ogóle będą musiały ograniczyć liczbę obsługiwanych klientów. Wszystkie te elementy istotnie wpływają na podniesienie kosztów prowadzenia biznesu. W salonach fryzjerskich w całym kraju możemy się spodziewać cen o 50 zł wyższych, zarówno przy strzyżeniu jak i farbowaniu!

Wzrost cen w salonach fryzjerskich - co na to fryzjerzy?

„Myślałam i o podwyżce i obniżce. Zmniejszenie cen miało być podyktowane trudną sytuacją ekonomiczną, która w mniejszym lub większym stopniu dotknie znaczną większość moich klientek. Bo jeśli im samym nie spadły obroty to np. spadły  firmie męża, który z kolei jest pionem ekonomicznym w rodzinie. Ale po ilości telefonów i próśb o umówienie wizyty zrozumiałam, że moja praca jest dla nich bardzo cenna. (...) Dlatego w tej sytuacji planuje dla stałych klientów, a to 98% wszystkich wizyt, opracować rabaty i konkursy” mówi Karolina Chodzeńska, właścicielka salonu Zwierzenia Grzebienia i szkoleniowiec marki Davines.

Oczywiście dopiero po kilku dniach lub nawet tygodniach fryzjerzy będą mogli stwierdzić, jak nowe zasady higieny i obostrzenia związane z epidemią koronawirusa wpływają na ich pracę. Ceny mogą pójść w górę o ok. 10% - będzie to podyktowane dodatkowymi kosztami, które teraz ponoszą salony fryzjerskie. Pamiętajmy też, że salony fryzjerskie i manicure są jednymi z najbardziej poszkodowanych przez epidemię koronawirusa w branży usługowej. Jedynie salony masażu, które będą mogły zacząć działać dopiero w czwartym etapie odmrażania gospodarki, pozostaną dłużej zamknięte. Ostatnie tygodnie, kiedy salony fryzjerskie miały zerowe dochody, a często generowały koszty (pensje pracowników, czynsz za lokal) to kolejny czynnik, mogący wpływać na wzrost cen za usługi fryzjerskie po 18 maja.  

ceny-w-salonach-fryzjerskich-od-poniedzialku-w-gore-18-maja-strzyzenie-farbowanie
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.