mężczyzna z brodą
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Czy mężczyźni z brodą mogą zarażać inne osoby koronawirusem?

Zarostu należy unikać!

Redakcja VIVA! 29 lutego 2020 12:31
mężczyzna z brodą
Fot. Adobe Stock

Nadeszły czasy kiedy temat koronowirusa jest numerem jeden na całym świecie. Niebezpieczny typ koronawirusa, który wykryto w chińskim mieście Wuhan w grudniu zeszłego roku, rozprzestrzenia się po całym świecie. Jest on szczególnie niebezpieczny – Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że powoduje on ciężkie zapalenie płuc, porównywalne do SARS (zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej). Wirus zabił już ponad 2,7 tysiąca osób na całym świecie. Zarażonych jest prawie 83 tysiące osób. Więcej na temat samego wirusa znajdziecie tutaj.

Czego unikać, żeby nie zarazić się koronawirusem? Czy brodaci mogą zarażać koronawirusem?

Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób ostrzega przed zapuszczaniem brody. Zdaniem ekspertów włosy na brodzie mogą zmniejszać skuteczność noszenia maski ochronnej. CDC pokazało, jakie zarosty należy nosić. Agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych poinformowała, że aż 16 typów brody może przyczynić się do zwiększenia ryzyka zakażenie koronawirusem. Maski ochronne również te z filtrem mogą okazać się bezużyteczne, jeśli pacjent jest brodaty i wyjątkowo owłosiony. CDC udostępniło na swojej stronie internetowej grafikę, na której przedstawiono wszystkie rodzaje zarostu oraz to, czy maski okażą się w tym przypadku efektywne. Co o tym myślicie? 

źródło CDC
Fot. źródło CDC/blogs.cdc.gov

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.