ZE ŚWIATA URODY

Tylko księżna Diana odważyła się na złamanie tej reguły!

Wyraziste paznokcie nie są mile widziane na królewskim dworze

Aleksandra Charzewska 19 września 2018 10:00
paznokcie księżna Diana
Fot. Getty Images

Członkom królewskich rodzin wcale nie żyje się tak lekko, jak mogłoby się wydawać. Monarchia to specyficzny świat, w którym należy przestrzegać wielu spisanych w protokołach reguł dotyczących niemalże wszystkich sfer życia. Zasady te potrafią być szczególnie uciążliwe dla kobiet. Zwłaszcza dla tych, które tak jak księżna Diana lubią je łamać.

Jedną z reguł dotyczących sfery urody jest używanie tylko lakierów do paznokci w neutralnych odcieniach. Księżna Kate i księżna Meghan niemalże zawsze mają pomalowane paznokcie ulubionym lakierem Królowej Elżbiety II. Odcieniem ,,Ballet Slippers" marki Essie (ok. 40 zł), który ma jasny, różowy kolor. Zupełnie inaczej, było jednak z Księżną Dianą...

Dlaczego Księżna Diana była szczególna?

Po rozwodzie z księciem Karolem Dianie wciąż przysługiwał tytuł księżnej Walii, a co za tym idzie obowiązywały ją wszystkie zasady zapisane w królewskim protokole. Zwana ,,królową ludzkich serc" Diana nie mogła jednak oprzeć się malowaniu paznokci swoim ulubionym lakierem w kolorze... brudnej czerwieni! Podczas oficjalnych wystąpień i wizyt odbywających się już po rozwodzie z Karolem księżna zawsze prezentowała staranny, wyrazisty manicure i wydawało się, że zupełnie nie przejmuje się opiniami innych członków królewskiej rodziny.

Królowa Elżbieta na pewno nie była zadowolona...  

paznokcie księżna Diana
Fot. Getty Images
paznokcie księżna Diana
Fot. Getty Images

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!