dieta-i-trening-rebel-wilson
Fot. East News
O tym się mówi

Tak Rebel Wilson wyglądała w lutym. Od tego czasu schudła ponad 20 kg i jest nie do poznania!

Zobacz, jak teraz wygląda!

Redakcja VIVA! 6 października 2020 15:30
dieta-i-trening-rebel-wilson
Fot. East News

Australijska aktorka Rebel Wilson, słynąca ze swojej pełnej figury, już na początku roku postanowiła, że do końca 2020 będzie ważyć zaledwie 75 kg! Ogłosiła ten rok „rokiem zdrowia” i bardzo konsekwentnie dąży do celu. Jak ostatnio przyznała na Instagramie, do jego osiągnięcia zostało jej już niecałe 3 kg! A na ostatnich zdjęciach z Monako gwiazda jest niemal nie do poznania. Czy na tym poprzestanie, czy czeka nas kolejna metamorfoza w stylu Adele? To się na pewno wkrótce okaże...

Rebel Wilson chudnie dzięki Mayr Method. Na czym polega?

Rebel po raz pierwszy powiedziała o planie schudnięcia w styczniu tego roku na Instagramie. „Zaczynam od spacerów, ograniczenia cukru i fast foodów. Nie będzie to łatwe, ale zamierza to zrobić” wyznała. W wyzwaniu dopingują ją nie tylko fani, ale także jej 29-letni partner, Jacob Busch, pochodzący z jednej z najbardziej zamożnych amerykańskich rodzin.

Rebel nie zdecydowała się na żadną ze znanych diet, ale na całkowitą zmianę sposobu odżywiania i stylu życia, zwaną Mayr Method. Metoda ta powstała 100 lat temu w Austrii, a aktorka poznała ją będąc w centrum VivaMayr z koleżanką, Carly Steel, pod koniec 2019 roku. To tam zobaczyła, jak rewelacyjne efekty można osiągnąć stosując zalecane nam metody. Jak podaje magazyn Grazia, w czasie pobytu tam pacjenci poddają się detoksowi, mają spotkania z dietetykiem i... psychologiem! Rebel była na tyle zachwycona wynikami, ze postanowiła skorzystać z rad ekspertów i zmienić swój sposób odżywiania. Co ciekawe, godzina konsultacji w jednym z centrów Mayr Method kosztuje, bagatela, około 220 dolarów, czyli prawie 1000 zł!

Na czym polega Mayr Method?

Pierwsza rzecz, o jakiej się mówi w odniesieniu do tej metody, to nie tyle wyeliminowanie pewnych składników, ale przede wszystkim zmiana sposobu jedzenia, a konkretnie przeżuwania! Według twórcy, dr Mayra, każdy kęs należy przeżuwać 30 razy! Nie wolno też nic pić do posiłków.

Menu układane jest głównie na bazie produktów wysokozasadowych, takich jak warzywa oraz ryby. Trzeba jednak zrezygnować z nabiału i glutenu. Dozwolony jest jedynie jogurt z mleka owczego oraz chleb orkiszowy. Ważna jest także częstotliwość spożywania posiłków – mniej więcej co 4 godziny. Eksperci od tej metody przekonują, że  dzięki niej można nie tylko schudnąć, ale także wyeliminować nietolerancje pokarmowe oraz wzmocnić układ odpornościowy.

Rebel Wilson przyznaje jednak, że raz lub dwa razy w tygodniu pozwala sobie na posiłek spoza listy, co sprawia jej dużą przyjemność. I może właśnie dzięki tym „cheat meals” jest w stanie wytrwać w postanowieniach przez tyle miesięcy! A efekty są spektakularne!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Missing Monaco 💕 Dress: @badgleymischka Styling: @elizabethstewart1 Make-Up: @margo_holder Hair: @cyrillaloue

Post udostępniony przez Rebel Wilson (@rebelwilson)

Jednak ponad 20 kg na minusie to nie tylko zmiana sposobu odżywiania, ale także regularnych treningów. Rebel przyznaje, ze ze swoim trenerem pracuje nawet 7 dni w tygodniu i nigdy nie odpuszcza. Nawet, gdy jest bardzo zapracowana, stara się wstawać o 6 rano i robić godzinny spacer po wzgórzach Hollywood. Do tego dodaje sobie krótkie sprinty.

Z trenerem, Jono Castano, daje z siebie wszystko. Standardem jest bieganie po schodach i... przewracanie opon! Żaden tam lekki pilates ani joga! Tylko zobaczcie:

Ale jak widać, ten wysiłek naprawę się opłaca! Czekamy na koniec roku i zobaczymy ile Rebel uda się schudnąć do tego czasu. Jesteśmy przekonani, że będzie to mniej niż 70 kg! 


 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.