jak aplikować perfumy
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Jak aplikować perfumy żeby pachniały jak najdłużej?

Poznaj sekrety Francuzek!

Aleksandra Charzewska 26 grudnia 2018 11:59
jak aplikować perfumy
Fot. Adobe Stock

Dla Francuzek perfumy to coś więcej, niż tylko ładny zapach. Dokładnie wiedzą jak dobrać odpowiedni do okoliczności, a jego aplikacja to prawdziwy rytuał. Zamiast dwukrotnie opryskiwać zapachem szyję, Francuzki wiedzą że istnieją bardziej efektywne metody. Zanim następnym razem sięgniesz po swój ulubiony flakonik sprawdź, jak odpowiednio zaaplikować znajdującą się w nim woń.

Jak zaaplikować perfumy, aby pachniały jak najdłużej?

Włosy pochłaniają zapachy dokładnie tak, jak tkaniny, a także utrzymują go podobnie długo. Dlatego gdy używasz perfum, nie zapomnij o spryskaniu również ich delikatną mgiełką wybranego zapachu. Dzięki temu jego odrobina będzie wydobywała się przy każdym ruchu głową. Ważne również jest to, aby używać perfum z odrobiną dystansu. Dosłownie. Stworzenie na szyi czy ubraniu mokrej plamy nie da takiego samego efektu, jak opryskanie się subtelną mgiełką, która rozprzestrzeni się po całym ciele.

Prawda jest taka, że Francuzki ciągle otaczają się zapachem. Używają pięknie pachnących świec, do swojej garderoby wkładają specjalne saszetki i zawsze noszą przy sobie swój ulubiony zapach w wersji mini. Jednym z ich tricków jest również aplikowanie perfum na wszystkie części ciała, które wydzielają ciepło. Dosłownie wszystkie. To oznacza, że poza szyją i nadgarstkami spryskują także miejsca poniżej pasa. Dzięki temu mają pewność, że zawsze pachną dobrze.

Jak widać Francuzki kwestie zapachu traktują w wyjątkowy sposób. Odpowiednia aplikacja perfum to wcale nie prosta sprawa, a dzięki trickom jakie wypracowały możemy być pewni, że robimy to poprawnie. Spróbujecie ich metod? Nas przekonały!  

Fot. Pinterest

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.