Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O tym się mówi

Ciężarna Dominika Gwit pokazała jak ćwiczy na siłowni

i przy okazji „wywołała do odpowiedzi” Annę Lewandowską. Co na to trenerka?

Marta Cieplak 12 sierpnia 2022 10:30
Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Dominika Gwit kilka dni temu ogłosiła na Instagramie radosną rodzinę pokazując zdjęcia z USG – aktorka spodziewa się pierwszego dziecka! To dla niej i dla jej męża niezwykła chwila, bo okazuje się, że od czterech lat starali się o zajście w ciążę. „Bardzo się modliliśmy. Bóg wysłuchał naszych próśb”wyznała. Mimo swojego stanu Dominika Gwit jest bardzo aktywna i nie rezygnuje ze swoich ulubionych aktywności. Włąśnie pokazała na stories zdjęcia z siłowni, gdzie jeździ na rowerku stacjonarnym. Do jej sportowych zajęć szybko odniosła się Anna Lewandowska. Dlaczego?

ZOBACZ TAKŻE: Dominika Gwit z mężem zostaną rodzicami. Tak mówili o swojej miłości: „Nasz związek jest silny, bo się szanujemy”

Ciężarna Dominika Gwit prosi o wsparcie Annę Lewandowską

Dominika Gwit nagrała na swoim Instastories filmik, na którym mówi, że fanki wręcz zasypały ją pytaniami o aktywność w ciąży. On jednak sama mówi, że nie jest ekspertem w tym temacie i że jeździ tylko na rowerku, bo takie ćwiczenia są dla niej najlepsze i tak ćwiczyła też przed ciążą.

Dominika Gwit na siłowni
Fot. Instagram@dominikagwit

Zaznacza też, że o każdej formie ruchu musi zadecydować lekarz. Ale aktorka postanowiła z tej okazji „wywołać do tablicy” Annę Lewandowską jako eksperta od ćwiczeń w ciąży. Trenerka szybko zareagowała i nagrała filmik na swoim Instastories ze wskazówkami dla ciężarnych.

Wkleiła też porady na wszystkich kobiet oczekujących dziecka, których warto w tym czasie przestrzegać:

1. Każda ciąża jest inna, dlatego każdą aktywność fizyczną należy skonsultować z lekarzem
2. Jeśli lekarz da Ci zielone światło, to naprawdę warto trenować. Dlaczego? Bo poród to gigantyczny wysiłek fizyczny, do którego trzeba się przygotować. W końcu to często więcej niż maraton!
3. Absolutnie nie zaczynaj intensywnych treningów w pierwszym trymestrze
4. Maksymalne tętno nie powinno być wyższe niż 140 na minutę (warto ćwiczyć z zegarkiem sportowym)
5. Pamiętaj, aby zachować odpowiednie nawodnienie!
6. Nie zaleca się bardzo głębokich przysiadów lub ćwiczeń wymagających dotykania palców stóp
7. Nie wykonuj ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha
8. W czasie ciąży najlepiej jest wzmacniać plecy i nogi

Cieszymy się, że Dominika Gwit zachowała się tak odpowiedzialnie i przekierowała swoje fanki do Anny Lewandowskiej. Teraz wszystkie, które mają wątpliwości co do aktywności w ciąży, będą już wiedziały co jest bezpieczne, a co nie. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…