Małgorzata Socha, VIVA! 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Metamorfozy gwiazd

„Jestem w lepszej formie niż jak miałam 20 lat!” mówi Małgorzata Socha!

Aktorka pokazuje płaski brzuch na okładce magazynu i mówi, jak schudła, co trenuje i je!

Marta Cieplak 19 grudnia 2019 17:30
Małgorzata Socha, VIVA! 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Małgorzata Socha jest mamą trójki dzieci, a nadal wygląda jak nastolatka! Jak ona to robi? W najnowszym wywiadzie w magazynie Women's Health zdradziła, ile ją kosztowała te metamorfoza, co ćwiczy i je. I że teraz jest w lepszej formie niż gdy miała 20 lat! My patrząc na jej zdjęcia z gołym brzuchem, który wygląda jak u supermodelki, jesteśmy zachwyceni!

Jak Małgorzata socha schudła po ciąży?

Okazuje się, że przede wszystkim Małgosia postanowiła dać sobie czas z powrotem do formy i nie chciała niczego przyspieszać. Ale tego nauczyło ją doświadczenie: „Przy pierwszym dziecku poczułam się niezdrowo zmotywowana przez presję społeczną. Później za każdym razem robiłam to tak naprawdę dla siebie i dawałam sobie na wszystko czas. (...) Nie spieszyłam się, odczekałam chwilę i wiedziałam, kiedy mogę zacząć ćwiczyć. (...) Potrzebowałam roku, żeby wrócić do swojej figury” powiedziała w wywiadzie.

Po drugiej ciąży kluczowa była rehabilitacja, bo aktorka miała osłabione mięśnie kręgosłupa lędźwiowego. A to sprawiało, że przyzwyczaiła się do ćwiczeń. Po trzecim porodzie miała już na tyle dużą wiedzę i świadomość, że ćwiczyła sama w domu. Ale Małgorzata Socha przyznaje, że wyznaczyła sobie cel, by wyjechać na obóz treningowy organizowany przez... Anię Lewandowską! „Chciałam się chociaż chwilę do tego przyszykować. To był miesiąc treningów, a po obozie, jeśli już widziałam jakieś efekty, było mi dużo łatwiej wziąć się za siebie. Dobrze jest ustalać sobie cele” podkreśla.

Trening Małgorzaty Sochy

Aktorka przyznaje, że trenuje 2-3 razy w tygodniu. Biega około 40 minut, a potem rozciąga i wzmacnia mięśnie wykonując m.in. brzuszki, pompki i deski. Biega często z dziećmi – starsza córka jedzie na rowerze,  a młodsze w specjalnym wózku do joggingu. Często towarzyszy im także mąż aktorki, który jest maratończykiem. „Fajnie, gdy partner ma tę mądrość, motywuje nas i możemy coś robić razem” podkreśla w wywiadzie dla WH. Wysiłek i regularne treningi się opłaciły.

W życiu nie byłam tak rozciągnięta, nie miałam takiej wydolności. Jestem lepiej umięśniona, zbudowana i mam większą świadomość swojego ciała - dodaje.

Jaką dietę stosowała Małgorzata Socha?

Aktorka mówi, że kluczowym dla niej posiłkiem jest śniadanie. Bez niego nie rusza się z domu! Co je? Często jajecznicę z cebulką i boczkiem i awokado! Poza tym, stara się, by wszystkie posiłki były bogate w warzywa i owoce. Ale nie zawsze gotowała sobie sama – był czas, kiedy stosowała diety pudełkowe. „To dużo ułatwia, zwłaszcza przy mojej pracy. Chciałam zobaczyć, jakie powinnam jeść porcje. Na pewno pomagało mi to przestawić się i wprowadziło systematyczność”.

Jak widać szybko nauczyła się jeść właściwie, bo dziś wygląda fenomenalnie i jest dla wielu Polek wzorem, jeśli chodzi o powrót do figury i formy po ciąży! 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.