Karolina Szostak, VIVA! maj 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
Tylko u nas!

Fani apelują do Karoliny Szostak, by już bardziej nie chudła!

Spytaliśmy gwiazdę, skąd taki spektakularny efekt wyszczuplenia

Marta Cieplak 19 lutego 2020 14:03
Karolina Szostak, VIVA! maj 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Na ostatnich zdjęciach opublikowanych przez Karolinę Szostak widać, że prezenterka Polsatu znów straciła sporo kilogramów. Fani są zaniepokojeni ostatnią metamorfozą, dlatego postanowiliśmy sprawdzić co stoi za tą zmianą. Oto, co powiedziała nam gwiazda.

Chuda Karolina Szostak po poście dr Dąbrowskiej

Czy to nowa dieta czy sprawdzony i uwielbiany przez gwiazdę post dr Dąbrowskiej sprawił, że znów jest szczuplejsza?

„To efekt postu, którym zawsze zaczynam rok. Byłam  na nim przez cały miesiąc, a potem były jeszcze dwa tygodnie tzw. wychodzenia z postu”. Spytaliśmy Karolinę Szostak o to, ile schudła kilogramów i odpowiedź była zaskakująca:

Szczerze powiem, że nawet nie wiem. Po prostu się nie ważę. Nie robię postu, by schudnąć, tyko dla zdrowia. Ale widzę tylko po figurze, że schudłam. I to mi wystarcza.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moja spektakularna metamorfoza #ksiązka @martakordyl #post #dieta @myjuicyjar

Post udostępniony przez Karolina Szostak - Official (@karolinaszostak)

Byliśmy także ciekawi, czy taka idealna sylwetka to tylko efekt postu czy także ćwiczeń.

W czasie postu nie trenuję, bo nie jest to wskazane i nie miałabym na to siły. Ale w okresach poza postem staram się ćwiczyć, choć niestety niezbyt regularnie, przyznaje Karolina Szostak

Fani zaniepokojeni nową figurą Karoliny Szostak

Pod postem pojawiło się bardzo wiele komentarzy sugerujących, by prezenterka już bardziej nie chudła. „Tak szczerze? Wolałem patrzeć na panią, Kiedy miała Pani troszkę kg więcej”, „Hmmm, gratuluję metamorfozy, ale z tą chudością już nie jest Pani do twarzy....Proszę wybaczyć”, „Ja niestety wolałam Panią w tej starszej wersji😉 powodzenia w utrzymaniu wagi😇”. Co na to gwiazda? „Przed schudnięciem byłam za gruba, teraz jestem za chuda. Trudno wszystkim się podobać. Ja jestem jednak zadowolona.”

Post dr Dąbrowskiej

„Założeniem postu jest kwestia ozdrowieńcza organizmu” mówi z przekonaniem. Polega to uruchomieniu w czasie postu autofagii, a więc niszczenia zwyrodniałych komórek i pozyskiwania z nich glukozy, której w czasie diety dostarczamy w minimalnej ilości. „Jednocześnie zniszczone i chore struktury są odzyskiwane w procesie „recyklingu” i służą jako materiał do odbudowy nowych i zdrowych komórek, co wykazał w 2016 roku laureat nagrody Nobla Yoshinori Ohsumi. Dochodzi również do przestrojenia wszystkich przemian na poziomie genowym, a są to niewyobrażalne przemiany, które potrafią nie tylko zwiększyć ilość energii, ale również naprawić uszkodzony materiał genetyczny DNA, z czym wiąże się regeneracja tkanek, redukcja zmarszczek, cofanie się blizn, guzów, zwyrodnień, ustępowanie otyłości, cukrzycy, włącznie z przywróceniem do normy wszystkich badań, bo norma jest zapisana w genach” czytamy na stronie Instytutu Promocji Zdrowia Dr Marii Dąbrowskiej. I faktycznie fani tej metody są najlepszym przykładem na to, że dzięki ścisłemu przestrzeganiu zasad można uleczyć ciało z wielu dolegliwości endokrynologicznych, a także kłopotów z układem odpornościowym czy nerwowym.

Moja spektakularna metamorfoza książka Karoliny Szostak
Fot. materiały prasowe

Jeśli masz ochotę spróbować, najpierw przeczytaj książkę Karoliny Szostak Moja spektakularna metamorfoza! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.