Karolina Szostak, VIVA! maj 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
Tylko u nas!

Fani apelują do Karoliny Szostak, by już bardziej nie chudła!

Spytaliśmy gwiazdę, skąd taki spektakularny efekt wyszczuplenia

Marta Cieplak 19 lutego 2020 14:03
Karolina Szostak, VIVA! maj 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Na ostatnich zdjęciach opublikowanych przez Karolinę Szostak widać, że prezenterka Polsatu znów straciła sporo kilogramów. Fani są zaniepokojeni ostatnią metamorfozą, dlatego postanowiliśmy sprawdzić co stoi za tą zmianą. Oto, co powiedziała nam gwiazda.

Chuda Karolina Szostak po poście dr Dąbrowskiej

Czy to nowa dieta czy sprawdzony i uwielbiany przez gwiazdę post dr Dąbrowskiej sprawił, że znów jest szczuplejsza?

„To efekt postu, którym zawsze zaczynam rok. Byłam  na nim przez cały miesiąc, a potem były jeszcze dwa tygodnie tzw. wychodzenia z postu”. Spytaliśmy Karolinę Szostak o to, ile schudła kilogramów i odpowiedź była zaskakująca:

Szczerze powiem, że nawet nie wiem. Po prostu się nie ważę. Nie robię postu, by schudnąć, tyko dla zdrowia. Ale widzę tylko po figurze, że schudłam. I to mi wystarcza.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moja spektakularna metamorfoza #ksiązka @martakordyl #post #dieta @myjuicyjar

Post udostępniony przez Karolina Szostak - Official (@karolinaszostak)

Byliśmy także ciekawi, czy taka idealna sylwetka to tylko efekt postu czy także ćwiczeń.

W czasie postu nie trenuję, bo nie jest to wskazane i nie miałabym na to siły. Ale w okresach poza postem staram się ćwiczyć, choć niestety niezbyt regularnie, przyznaje Karolina Szostak

Fani zaniepokojeni nową figurą Karoliny Szostak

Pod postem pojawiło się bardzo wiele komentarzy sugerujących, by prezenterka już bardziej nie chudła. „Tak szczerze? Wolałem patrzeć na panią, Kiedy miała Pani troszkę kg więcej”, „Hmmm, gratuluję metamorfozy, ale z tą chudością już nie jest Pani do twarzy....Proszę wybaczyć”, „Ja niestety wolałam Panią w tej starszej wersji😉 powodzenia w utrzymaniu wagi😇”. Co na to gwiazda? „Przed schudnięciem byłam za gruba, teraz jestem za chuda. Trudno wszystkim się podobać. Ja jestem jednak zadowolona.”

Post dr Dąbrowskiej

„Założeniem postu jest kwestia ozdrowieńcza organizmu” mówi z przekonaniem. Polega to uruchomieniu w czasie postu autofagii, a więc niszczenia zwyrodniałych komórek i pozyskiwania z nich glukozy, której w czasie diety dostarczamy w minimalnej ilości. „Jednocześnie zniszczone i chore struktury są odzyskiwane w procesie „recyklingu” i służą jako materiał do odbudowy nowych i zdrowych komórek, co wykazał w 2016 roku laureat nagrody Nobla Yoshinori Ohsumi. Dochodzi również do przestrojenia wszystkich przemian na poziomie genowym, a są to niewyobrażalne przemiany, które potrafią nie tylko zwiększyć ilość energii, ale również naprawić uszkodzony materiał genetyczny DNA, z czym wiąże się regeneracja tkanek, redukcja zmarszczek, cofanie się blizn, guzów, zwyrodnień, ustępowanie otyłości, cukrzycy, włącznie z przywróceniem do normy wszystkich badań, bo norma jest zapisana w genach” czytamy na stronie Instytutu Promocji Zdrowia Dr Marii Dąbrowskiej. I faktycznie fani tej metody są najlepszym przykładem na to, że dzięki ścisłemu przestrzeganiu zasad można uleczyć ciało z wielu dolegliwości endokrynologicznych, a także kłopotów z układem odpornościowym czy nerwowym.

Moja spektakularna metamorfoza książka Karoliny Szostak
Fot. materiały prasowe

Jeśli masz ochotę spróbować, najpierw przeczytaj książkę Karoliny Szostak Moja spektakularna metamorfoza! 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.