lima
Fot. instagram @adrianalima
STYL ŻYCIA

Jakie są zalety trenowania boksu, zdradza Adriana Lima!

Boks to już nie tylko męska dyscyplina sportu!

Aleksandra Tylińska 20 czerwca 2018 08:00
lima
Fot. instagram @adrianalima

Przez bardzo długi czas boks był uważany za typowo męski sport. Czasy się jednak zmieniły i coraz więcej kobiet docenia zalety tej siłowej dyscypliny. Pora porzucić stereotypy, że boks to tylko i wyłącznie siła oraz bardzo umięśnione ciało. Coraz więcej modelek i aktorek traktuje ten sport nie tylko jako ćwiczenia, ale także jako…terapię!

Czym jest dla Adriany Lima boks?

Niejedna z nas zazdrości pięknego i jędrnego ciała brazylijskiej aktorce i modelce – Adrianie Lima. Jak się okazuje, w utrzymaniu formy pomaga jej…boks! Adriana trenuje ten sport od ponad dziesięciu lat - kilka razy w tygodniu, nawet po cztery godziny dziennie! Ćwiczenia składają się ze skakanki, podnoszenia ciężarów oraz samego boksowania. W treningach wspiera ją jej trener, były profesjonalny bokser – Michael Olajide Jr. Dla modelki boks to nie tylko sport, ale także terapia.

Boks jest dla mnie terapią. Zarówno dla ciała jak i duszy.

Zalety boksu

Zalet treningu bokserskiego jest zdecydowanie więcej niż wad. Przede wszystkim, pomaga w walce ze zbędnymi kilogramami i doskonale kształtuje mięśnie. To doskonała alternatywa dla ćwiczeń kardio czyli biegania czy jazdy na rowerze. Boks kształtuje także silny charakter i uczy pokory. Jeśli bardziej niż dbania o ciało, potrzebujesz rozładować stres i odprężyć się psychicznie – to jest właśnie sport dla Ciebie! 

 

Put your best foot forward for the week #teamlima / 📷: @ysaperez

Post udostępniony przez Adriana Lima (@adrianalima)

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…