lima
Fot. instagram @adrianalima
STYL ŻYCIA

Jakie są zalety trenowania boksu, zdradza Adriana Lima!

Boks to już nie tylko męska dyscyplina sportu!

Aleksandra Tylińska 20 czerwca 2018 08:00
lima
Fot. instagram @adrianalima

Przez bardzo długi czas boks był uważany za typowo męski sport. Czasy się jednak zmieniły i coraz więcej kobiet docenia zalety tej siłowej dyscypliny. Pora porzucić stereotypy, że boks to tylko i wyłącznie siła oraz bardzo umięśnione ciało. Coraz więcej modelek i aktorek traktuje ten sport nie tylko jako ćwiczenia, ale także jako…terapię!

Czym jest dla Adriany Lima boks?

Niejedna z nas zazdrości pięknego i jędrnego ciała brazylijskiej aktorce i modelce – Adrianie Lima. Jak się okazuje, w utrzymaniu formy pomaga jej…boks! Adriana trenuje ten sport od ponad dziesięciu lat - kilka razy w tygodniu, nawet po cztery godziny dziennie! Ćwiczenia składają się ze skakanki, podnoszenia ciężarów oraz samego boksowania. W treningach wspiera ją jej trener, były profesjonalny bokser – Michael Olajide Jr. Dla modelki boks to nie tylko sport, ale także terapia.

Boks jest dla mnie terapią. Zarówno dla ciała jak i duszy.

Zalety boksu

Zalet treningu bokserskiego jest zdecydowanie więcej niż wad. Przede wszystkim, pomaga w walce ze zbędnymi kilogramami i doskonale kształtuje mięśnie. To doskonała alternatywa dla ćwiczeń kardio czyli biegania czy jazdy na rowerze. Boks kształtuje także silny charakter i uczy pokory. Jeśli bardziej niż dbania o ciało, potrzebujesz rozładować stres i odprężyć się psychicznie – to jest właśnie sport dla Ciebie! 

 

Put your best foot forward for the week #teamlima / 📷: @ysaperez

Post udostępniony przez Adriana Lima (@adrianalima)

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.