na-czym-polega-botoks-lydek
Fot. adobe.stock.com
O tym się mówi

Botoks łydek. Na czym polega ta kontrowersyjna metoda wysmuklania mięśni?

Moda na nią przyszła do Europy z Azji

Redakcja VIVA! 11 stycznia 2021 18:15
na-czym-polega-botoks-lydek
Fot. adobe.stock.com

Botoks to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Jego główne zadanie to zniwelowanie zmarszczek na czole i wokół oczu. Ale toksynę botulinową wykorzystuje się także do... modelowania łydek! Metoda ta jest niezwykle popularna w Azji, ale w Polsce także zyskuje coraz większe grono zwolenników. Na czym polega botoks łydek i jaki jest jego efekt? Już wyjaśniamy!

Na czym polega botoks łydek

Botoks łydek to nic innego jak ostrzykiwanie zbyt rozbudowanych mięśni nóg toksyną botulinową w celu uch wysmuklenia. Jak to możliwe? „Toksyna botulinowa blokuje połączenia między zakończeniami nerwów, a unerwionymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe.  Odpowiednio wykonany zabieg działa jedynie w obrębie zaplanowanych części mięśni, podczas gdy pozostałe  funkcjonują jak dotychczas, nie upośledzając ruchu. Efekt wyszczuplenia wynika z zaniku mięśniowego i pierwsze efekty obserwujemy po ok 3 miesiącach od pierwszego zabiegu” czytamy na stronie Kliniki Zawodny, która takie zabiegi wykonuje. 

Dla kogo botoks łydek?

Na taki zabieg najczęściej zgłaszają się kobiety, które mają zbyt rozbudowane mięśnie i marzą o smuklejszych łydkach lub takie, u których mięśnie nie rozrastają się symetrycznie. A to oznacza w praktyce, że kupno na przykład kozaków jest utrudnione. Bo gdy na jedną łydkę but pasuje idealnie, na drugą jest zbyt ciasny! Taki zabieg jest doskonałym sposobem na zniwelowanie tego typu asymetrii. efekt, tak jak przy klasycznym zabiegu wykonywanym w obrębie twarzy, utrzymuje się do pół roku, a potem należy go powtórzyć. 

Ile kosztuje botoks łydek?

Zabieg taki jest niestety kosztowny. Dla przykładu zniwelowanie botoksem lwiej zmarszczki kosztuje około 600-800 zł, to wysmuklenie łydek to już wydatek 2, a nawet 3 tysięcy złotych! Skąd taka różnica? W każdą łydkę wstrzykuje się około 100 jednostek toksyny botulinowej, a w lwią zmarszczkę około 50. Mimo to są jednak osoby, które chętnie z niego korzystają, bo nie ma innej, mało inwazyjnej metody ich wymodelowania.

Trzeba jednak pamiętać, żeby dobrze wybrać lekarza wykonującego zabieg. Powinien mieć doświadczenie  w stosowaniu botoksu w tym obszarze, by uniknąć niepotrzebnych komplikacji. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!