Marta Cieplak 24 maja 2017 12:00

Jajowata gąbka do makijażu Beauty Blender zrobiła furorę już kilka lat temu, ale okazuje się, że nadal nie wszystkie wiemy, jak właściwie jej używać! Jesteś zdziwiona? Przeczytaj nasz tekst i sprawdź, czy poprawnie używasz Beauty Blendera!

Błędy w używaniu Beauty Blendera do makijażu

  1. Beauty blendera używasz na sucho

Gąbeczka Beauty Blender została wykonana z materiału, który wręcz wymaga, by go zmoczyć. Dlatego przed każdym użyciem najpierw włóż ją pod strumień letniej wody i kilkakrotnie poprzyciskaj do momentu, aż gąbka zrobi się dwa razy większa! Dopiero wtedy dobrze ja wyciśnij i taką lekko wilgotną zacznij nakładać makijaż. To sprawi, że efekt będzie idealny i że użyjesz znacznie mniej kosmetyku ("jajko" nie będzie go pochłaniać).

  1. Nakładasz podkład ruchem jednostajnym, podobnym do tego przy stosowaniu pędzla

To błąd! Aby uzyskać efekt idealnego krycia bez smug, Beauty Blendera należy używać dociskając go do skóry (daje to uczucie jakby piłka skakała po skórze) i każdy ruch zakończyć lekkim podkręceniem. Spróbuj, a zauważysz różnicę!

  1. Podkład nakładasz bezpośrednio na gąbkę

Ze względu na swoją porowatą strukturę gąbki typu Beauty Blender zawsze pochłaniają sporą część produktu. Aby zminimalizować ten efekt zawsze mocz ją przed użyciem (patrz punkt 1), a podkład nakładaj na wierzchnia stronę dłoni – niech służy jako malarska paleta. Dopiero z niej nabieraj kosmetyk na gąbkę.

  1. Nie myjesz gąbki po każdym użyciu

Efekt? Wygląda po prostu nieestetycznie. Dlatego po każdym nakładaniu podkładu od razu umyj Beauty Blender pod bieżącą wodą. Aby rozpuścić kosmetyk stosuj albo specjalne mydła w płynie lub w kostce (ma je w ofercie producent gąbki, Beauty Blender) albo zwykły płyn do naczyń. Nakładaj je bezpośrednio na gąbkę i dokładnie ściskaj i płucz. Nigdy nie wyżymaj, bo możesz zniszczyć swój ukochany gadżet.

  1. Nie suszysz jej właściwie

Nigdy nie należy odkładać gąbki do wyschnięcia na ręcznik. Po umyciu i wyciśnięciu najlepiej położyć ją na specjalnej podkładce (jest dostępna w edycjach limitowanych), na opakowaniu, w którym się ją kupuje lub na... metalowym kieliszku do jajek!

Teraz wiesz już wszystko. Nie popełniaj więcej błędów i ciesz się idealnym makijażem. W naszej galerii znajdziesz wybór gąbek typu beauty blender w różnym przedziale cenowym!

Najlepsze gąbki typu Beauty Blender do makijażu

1/5
Copyright @Materiały prasowe
1/5

Bling Ring, BEAUTY BLENDER

Limitowana edycja gąbki do makijażu dostępna wyłącznie w Sephorze.

79zł

2/5
Copyright @Materiały prasowe
2/5

Pro Blend Sponge, MAKEUP REVOLUTION

27,90 zł

3/5
Copyright @Materiały prasowe
3/5

Zestaw gąbek do makijażu Puff Trio, W7

19,90 zł

4/5
Copyright @Materiały prasowe
4/5

Gąbka do makijażu Belnding Sponge, DONEGAL

 13,99 zł

5/5
Copyright @Materiały prasowe
5/5

Beauty Blender Sponge, GOLDEN ROSE

29,90 zł

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.