Agnieszka Dygant ambasadorką Avon
Fot. materiały prasowe
ze świata urody

Marka Avon, której ambasadorką jest Agnieszka Dygant, nie obchodzi Dnia Kobiet! Dlaczego?

Bo troszczy się o kobiety przez cały rok, a nie tylko jeden dzień!

Redakcja VIVA! 6 marca 2020 16:14
Agnieszka Dygant ambasadorką Avon
Fot. materiały prasowe

Avon nie obchodzi Dnia Kobiet, ponieważ ich losy obchodzą firmę przez 365 dni w roku. W ten przewrotny sposób, marka chce podkreślić, że troszczy się o kobiety przez cały rok – #365DniKobiet. „To właśnie kobieca energia, przedsiębiorczość i determinacja są siłą napędową i motywacją Avon do tego, by zmieniać świat na lepsze. Dlatego firma codziennie podejmuje istotne działania na rzecz poprawy życia kobiet na świecie. Efekty całorocznych działań przedstawiamy w Raporcie Avon 2019 #365DniKobiet” czytamy w komunikacie prasowym.

Najważniejsze akcje Avon

Avon Kontra Rak Piersi i Avon Kontra Przemoc to jedne z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw społecznych w Polsce. Oto najważniejsze fakty:

1. Firma dofinansowała 50 tys. badań USG
2. Ponad 23 tys. kobiet otrzymało pomoc „Niebieskiej Linii”.
3. Dzięki wspólnej kampanii Avon i Rak’n’Roll „Coś do nich mam”, świadomość Polek na temat profilaktyki raka piersi zwiększyła się 4-krotnie.
4. Akcja pt. „PrzeMOC wobec KOBIET. Skreśl niepotrzebne”  w 2019 roku pozwoliła na uruchomienie pierwszej w Polsce przeciwprzemocowej aplikacji mobilnej Avon Alert, która do tej pory umożliwiła pomoc ponad 45 tys. osobom.

Avon i kobiety

Avon to jedna z tych firm, która jest niezwykle bliska kobietom. Oto twarde dowody:-)
1. Co 8. kobieta w Polsce była lub jest związana z Avon, a w samej firmie 60% zarządu stanowią kobiety?
2. Różnica wieku między najmłodszą, a najstarszą Konsultantką to 84 lata.
3. Bez względu na wiek czy zainteresowania, Avon nie tylko edukuje (500 szkoleń dla Liderek i Konsultantek), ale także buduje otwartą społeczność kobiet i łączy pokolenia.

W zgodzie z naturą

„W dzisiejszym świecie troska o środowisko, to jeden z kluczowych standardów biznesowych. Avon każdego roku ratuje blisko 1000 drzew, rezygnując z papierowych faktur i list zamówień (które pakuje w kartony pochodzące w 100% z recyklingu). W ciągu ostatnich 5 lat firma zaoszczędziła 17% ilości zużywanej wody – to ponad 11 basenów olimpijskich! Avon zmniejszył także zużycie energii o 5%, czyli tyle, ile potrzeba do zasilenia 200 domów. I co najważniejsze – żaden z kosmetyków Avon na całym świecie nie jest testowany na zwierzętach. Avon stał się pierwszą globalną firmą kosmetyczną, sprzedającą produkty w Chinach, która powstrzymała te praktyki” czytamy dalej w raporcie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o działaniach Avon na rzecz kobiet?
Odwiedź stronę Avon lub zapoznaj się z Raportem Avon 2019.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.