Dzień na U
Fot. materiały prasowe
O tym się mówi

Gwiazdy i influencerki znikają na jeden dzień z Instagrama!

Mają bardzo szlechetny cel...

Marta Cieplak 15 października 2019 15:05
Dzień na U
Fot. materiały prasowe

Na Instagramie coraz więcej kont ma znaczek ma różowo-czerwony znaczek U zamiast zdjęcia na feedzie. O co chodzi? I dlaczego gwiazdy masowo znikają z Instagrama? okazuje się, że chodzi o akcję społeczną Dzień n U, czyli na USG piersi. A wszystko z okazji Europejskiego Dnia Raka Piersi!

Dzień na U na instagramie

Tak wygląda pierwszy dzień kampanii Fundacji Rak N'Roll w partnerstwie z Avon Kontra Rok Piersi pod nazwą Dzień na U. Ma ona zachęcać Polki do regularnych badań USG, które mogą dać szanse wczesnego wykrycia raka piersi, a tym samym zareagowania w porę, by nie było za późno. „USG to całkowicie bezbolesne, bezpieczne badanie, które trwa tylko kilkanaście minut’” zaznacza Joanna Rokoszewska-Łojko z Fundacji Rak N'Roll.

W ramach kampanii Dzień na U Avon dofinansował 10 tysięcy badań USG piersi. Można się na nie umówić w jednym z Gabinetów z Różową wstążką zlokalizowanych w całej Polsce.

Gwiazdy wspierają Dzień na U na Instagramie

W akcji wzięło udział bardzo wiele gwiazd: m.in. Joanna Jabłczyńska, Aleksamdra Żuraw, Barbara Wrońska, Aleksandra Hamkało, Anna Markowska, Małgorzata Rozenek-Majdan i Magdalena Mołek. Na ich profilach już widać duże U i często adnotację - mnie tu nie ma, która sugeruje, że gwiazda jest właśnie na... USG.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chwilowo mnie tu nie ma #dziennau

Post udostępniony przez ♦️Magda Mołek♦️ (@magda_molek)

Akcji towarzyszą piękne zdjęcia ambasadorek. Tutaj kilka wybranych:

Dzień na U
Fot. materiały prasowe

Anna Markowska

Dzień na U
Fot. materiały prasowe

Aleksandra Hamkało

Ty też dołącz do tego grona i pokaż, że warto się badać!  

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.