Dzień na U
Fot. materiały prasowe
O tym się mówi

Gwiazdy i influencerki znikają na jeden dzień z Instagrama!

Mają bardzo szlechetny cel...

Marta Cieplak 15 października 2019 15:05
Dzień na U
Fot. materiały prasowe

Na Instagramie coraz więcej kont ma znaczek ma różowo-czerwony znaczek U zamiast zdjęcia na feedzie. O co chodzi? I dlaczego gwiazdy masowo znikają z Instagrama? okazuje się, że chodzi o akcję społeczną Dzień n U, czyli na USG piersi. A wszystko z okazji Europejskiego Dnia Raka Piersi!

Dzień na U na instagramie

Tak wygląda pierwszy dzień kampanii Fundacji Rak N'Roll w partnerstwie z Avon Kontra Rok Piersi pod nazwą Dzień na U. Ma ona zachęcać Polki do regularnych badań USG, które mogą dać szanse wczesnego wykrycia raka piersi, a tym samym zareagowania w porę, by nie było za późno. „USG to całkowicie bezbolesne, bezpieczne badanie, które trwa tylko kilkanaście minut’” zaznacza Joanna Rokoszewska-Łojko z Fundacji Rak N'Roll.

W ramach kampanii Dzień na U Avon dofinansował 10 tysięcy badań USG piersi. Można się na nie umówić w jednym z Gabinetów z Różową wstążką zlokalizowanych w całej Polsce.

Gwiazdy wspierają Dzień na U na Instagramie

W akcji wzięło udział bardzo wiele gwiazd: m.in. Joanna Jabłczyńska, Aleksamdra Żuraw, Barbara Wrońska, Aleksandra Hamkało, Anna Markowska, Małgorzata Rozenek-Majdan i Magdalena Mołek. Na ich profilach już widać duże U i często adnotację - mnie tu nie ma, która sugeruje, że gwiazda jest właśnie na... USG.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chwilowo mnie tu nie ma #dziennau

Post udostępniony przez ♦️Magda Mołek♦️ (@magda_molek)

Akcji towarzyszą piękne zdjęcia ambasadorek. Tutaj kilka wybranych:

Dzień na U
Fot. materiały prasowe

Anna Markowska

Dzień na U
Fot. materiały prasowe

Aleksandra Hamkało

Ty też dołącz do tego grona i pokaż, że warto się badać!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…