Dzień na U
Fot. materiały prasowe
O tym się mówi

Gwiazdy i influencerki znikają na jeden dzień z Instagrama!

Mają bardzo szlechetny cel...

Marta Cieplak 15 października 2019 15:05
Dzień na U
Fot. materiały prasowe

Na Instagramie coraz więcej kont ma znaczek ma różowo-czerwony znaczek U zamiast zdjęcia na feedzie. O co chodzi? I dlaczego gwiazdy masowo znikają z Instagrama? okazuje się, że chodzi o akcję społeczną Dzień n U, czyli na USG piersi. A wszystko z okazji Europejskiego Dnia Raka Piersi!

Dzień na U na instagramie

Tak wygląda pierwszy dzień kampanii Fundacji Rak N'Roll w partnerstwie z Avon Kontra Rok Piersi pod nazwą Dzień na U. Ma ona zachęcać Polki do regularnych badań USG, które mogą dać szanse wczesnego wykrycia raka piersi, a tym samym zareagowania w porę, by nie było za późno. „USG to całkowicie bezbolesne, bezpieczne badanie, które trwa tylko kilkanaście minut’” zaznacza Joanna Rokoszewska-Łojko z Fundacji Rak N'Roll.

W ramach kampanii Dzień na U Avon dofinansował 10 tysięcy badań USG piersi. Można się na nie umówić w jednym z Gabinetów z Różową wstążką zlokalizowanych w całej Polsce.

Gwiazdy wspierają Dzień na U na Instagramie

W akcji wzięło udział bardzo wiele gwiazd: m.in. Joanna Jabłczyńska, Aleksamdra Żuraw, Barbara Wrońska, Aleksandra Hamkało, Anna Markowska, Małgorzata Rozenek-Majdan i Magdalena Mołek. Na ich profilach już widać duże U i często adnotację - mnie tu nie ma, która sugeruje, że gwiazda jest właśnie na... USG.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chwilowo mnie tu nie ma #dziennau

Post udostępniony przez ♦️Magda Mołek♦️ (@magda_molek)

Akcji towarzyszą piękne zdjęcia ambasadorek. Tutaj kilka wybranych:

Dzień na U
Fot. materiały prasowe

Anna Markowska

Dzień na U
Fot. materiały prasowe

Aleksandra Hamkało

Ty też dołącz do tego grona i pokaż, że warto się badać!  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?