Agata Rubik i Piotr Rubik, VIVA! 9/2009, Piotr Rubik, VIVA! maj 2009
Fot. Mateusz Stankiewicz / AF Photo
O tym się mówi

Agata Rubik podzieliła się z fanami bardzo bolesnym wspomnieniem

Chodzi o jej problemy z odżywianiem

Marta Cieplak 4 marca 2021 17:30
Agata Rubik i Piotr Rubik, VIVA! 9/2009, Piotr Rubik, VIVA! maj 2009
Fot. Mateusz Stankiewicz / AF Photo

Agata Rubik znana jest przede wszystkim jako żona Piotra Rubika, znanego kompozytora i szczęśliwa mama dwóch córek. Jest niezwykle aktywna na Instagramie, gdzie chętnie dzieli się z fankami szczegółami ze swojego życia prywatnego – pokazuje siebie bez makijażu, podpowiada zdrowe przepisy, ale także żali się na edukację domową, która doprowadza ją do łez. Teraz jednak postanowiła podzielić się wspomnieniem sprzed pięciu lat i głośno powiedzieć o tym, że był w jej życiu moment, gdy zajadała stresy i nie panowała nad tym.

Agata Rubik szczerze o problemach z odżywianiem

Najpierw, na początku lutego, w ramach wspomnień na Instagramie, pokazała zdjęcie tortu, który dostała podczas pobytu na Malediwach 5 lat temu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy nie historia, która się za tym kryła:

Dostałam wtedy w prezencie od hotelu czekoladowy tort. Mimo że nie przepadam za czekoladą, pożarłam go w ukryciu w całości. Nosiłam wtedy w sobie dużo napięć i stresów, z którymi sobie nie radziłam i które próbowałam rozładowywać właśnie w taki sposób... Trochę czasu minęło, zanim sobie uświadomiłam i cieszę się, że to już za mną.

Ta wiadomość najwyraźniej wstrząsnęła jej fanami, bo Agata Rubik 3 marca po raz kolejny poruszyła ten bolesny dla niej temat. Wie bowiem, że nie ona jedna zmagała się z takimi kłopotami i że mówienie o tym jest ważne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Agata Rubik (@agata_rubik)

„(...) To był czas poważnego, zupełnie niekontrolowanego i przede wszystkim potajemnego zajadania emocji ogromną ilością słodyczy, z czym nie potrafiłam sobie w żaden sposób poradzić. Co chwila fundowałam sobie coraz to nową dietę, żeby moje momenty słabości nie pozostawiły po sobie śladu na moim ciele. Najgorsze okazało się to, że zupełnie nie byłam świadoma rzeczywistego problemu. Oczywiście wiedziałam, że doświadczałam czegoś nienormalnego i niepokojącego, że w efekcie zadaję sobie ból fizyczny, jednak towarzyszący temu wstyd powodował, że nie byłam w stanie nic z tym zrobić” napisała.

Dodała też, co tak naprawdę pomogło jej w zrozumieniu problemu i wyjściu na prostą. Bo czasem trudno z czymś takim poradzić sobie samodzielnie czy ze wsparciem, nawet najlepszej na świecie, rodziny.

Moim wybawieniem okazała się psychoterapia i przepracowanie kilku tematów z przeszłości, które powodowały we mnie niewyobrażalne napięcie. Piszę Wam o tym, ponieważ chcę żebyście wiedzieli, że nawet bardzo szczęśliwe osoby (za taką się uważam- mam super wspierającego męża, piękne, mądre córki i spokojne życie) mają swoje demony. Problemy to nie wstyd, wręcz przeciwnie- one są bardzo ludzkie.

Jak widać dziś Agata Rubik jest bardzo szczęśliwa i znalazła inne sposoby na rozładowanie stresu!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Agata Rubik (@agata_rubik)

A fani są zachwyceni tym, że poruszyła ten temat i bardzo jej gratulują:

👍Brawo za odwagę!

Świetnie, że o tym piszesz Agata. To bardzo dojrzałe jest.

Mam nadzieję, że przyjdzie taki dzień kiedy ludzie psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów zaczną traktować jak internistów, dentystów i innych lekarzy specjalistów.

Czy Agata Rubik miała bulimię?

Czytając wpis gwiazdy o nadmiernym przejadaniu się i połączonym z tym fizycznym bólem, fani natychmiast skojarzyli to z bulimią. I nawet zapytali gwiazdę wprost, czy na nią chorowała. Ale odpowiedź była jasna – nie. Ale na pewno obsesyjnie wręcz dbała o figurę i dużo ćwiczyła by wyglądać idealnie. A przynajmniej w jej oczach idealnie. Bo w rzeczywistości, jak sama przyznaje, była po prostu za chuda.

I żeby nie było wątpliwości- wtedy myślałam, że na tym zdjęciu jestem piękna, dziś ciężko mi patrzeć na tę chudość, napisała pod postem o problemach z żywieniem.

Naszym zdaniem dziś wygląda dużo lepiej, choć nadal ma piękną sylwetkę!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Agata Rubik (@agata_rubik)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?