Fot. Fotolia
VIVA! Tylko u nas

Joga - oczyszcza umysł i ciało oraz... zapewnia udany seks!

Marzysz o satysfakcjonującym seksie? Uprawiaj jogę!

Anna Feliga 3 października 2016 16:22
Fot. Fotolia

O prozdrowotnych właściwościach jogi wiadomo nie od dziś. Jej regularne uprawianie niesie za sobą szereg korzyści, dlatego grono zwolenników tej staroindyjskiej praktyki stale się powiększa. Okazuje się, że ma ona nie tylko pozytywny wpływ na ciało i umysł, lecz także poprawia jakość seksu.

Pragniesz doświadczać chwil uniesienia w sypialni? Zamiast zażywania leków, które mogą wywołać szereg skutków ubocznych, zapisz się na zajęcia jogi! Możesz również trenować w domu! Przedstawiamy, że joga i seks mają ze sobą więcej wspólnego, niż może się wydawać!

6 korzyści płynących z jogi, które mogą polepszyć seks

1. Podniesienie poziomu libido

Stres to jeden z zabójców numer jeden popędu seksualnego. W wyniku jego działania ochota na seks maleje, w wielu przypadkach drastycznie. Jednym z najskuteczniejszych pogromców stresu jest joga. Dzięki ćwiczeniom oddechowym, które odgrywają w niej kluczową rolę, dochodzi do rozładowania napięcia emocjonalnego. Za ich sprawą osiągamy spokój wewnętrzny, czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani. Z badań wynika, że regularne uprawianie jogi obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu). W efekcie wzrasta nasz apetyt na miłosne igraszki w sypialni.

2. Zwiększenie wrażliwości na dotyk

Uprawianie tej formy gimnastyki ma zbawienny wpływ na układ krążenia, co stanowi kolejny argument na to, że joga i seks idą w parze. Podczas wykonywania ćwiczeń oddechowych zwiększa się przepływ krwi do narządów płciowych, co sprawia, że stajemy się wrażliwsi na dotyk, który, jak wiadomo, jest jednym z najbardziej aktywnych zmysłów w sypialni...

3. Wzmocnienie orgazmu 

Niektóre pozycje jogi działają podobnie jak ćwiczenia Kegla, mianowicie wzmacniają mięśnie dna miednicy. Im silniejsze i elastyczniejsze mięśnie, tym dłuższe i intensywniejsze orgazmy. Warto dodać, że dzięki wzmocnieniu tej partii mięśniowej nie tylko panie, lecz także panowie będą osiągać pełnię rozkoszy z seksu.

4. Poprawa sprawności fizycznej

Systematyczne uprawianie ćwiczeń jogi podnosi sprawność fizyczną. Dzięki nim nasze stawy i mięśnie stają się silne i elastyczne. Poczucie wytrzymałości i gibkości własnego ciała to jeden z najlepszych afrodyzjaków. Dobra kondycja sprawia, że mamy ochotę na testowanie nowych pozycji seksualnych, a jak wiadomo eksperymentowanie w sypialni to klucz do długiego i udanego życia erotycznego.

5. Zwiększenie pewności siebie

Wiele kobiet nie czerpie satysfakcji z seksu z powodu niskiego poczucia własnej wartości. Kompleksy na punkcie własnego ciała powodują, że traktujemy zbliżenia jak przykry obowiązek, a nawet ich unikamy. Joga to najlepsze lekarstwo na zwiększenie pewności siebie. Regularne ćwiczenia uczą samoakceptacji, która wywiera korzystny wpływ zarówno na naszą kondycję psychiczną, jak i życie seksualne. Tylko kobieta, która czuje się dobrze we własnej skórze, może czerpać z seksu prawdziwą radość.

6. Zacieśnienie więzi między partnerami

Uprawianie dyscypliny sportowej z partnerem niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim stanowi jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu we dwoje. Wiele pozycji jogi wykonuje się w parach, dlatego jeśli chcesz, aby wasze więzi uległy zacieśnieniu, namów swojego mężczyznę, aby ćwiczył z tobą. Niewykluczone, że któregoś razu z maty przeniesiecie się do sypialni...

Więcej o tym, jak joga może wpłynąć na wasze życie znajdziecie w pierwszym numerze Magazynu JOGA.
W tym dwumiesięczniku oprócz przykładowych zestawów asan, znajdziecie także lekcje medytacji, zdrowego odżywiania i życia w zgodzie z ajurwedą. W każdym numerze znajdą się tematy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych adeptów jogi. Nie zabraknie w nim także wskazówek jak żyć bardziej slow i uprościć codzienny plan dnia oraz informacji o terapiach naturalnych, eko-kosmetykach i trendach w modzie. Pierwszy numer już do kupienia w salonikach prasowych i na hitsalonik.pl! 

TAGI #seks #związki #joga

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.