American Film Festival
Fot. mat. prasowe
#czytajdlaprzyjemności

Trwa 10. American Film Festival – sprawdź, jakie filmy po prostu trzeba zobaczyć!

Martin Scorsese, Adam Driver, Anthony Hopkins na AFF we Wrocławiu

Marta Strzelecka 9 listopada 2019 08:23
American Film Festival
Fot. mat. prasowe

Fanką American Film Festival we Wrocławiu (9-11 listopada) jest sama Olga Tokarczuk, której – jak krążą słuchy – nawet Nagroda Nobla nie przeszkodzi pojawić się na nim również i w tym roku. Film w towarzystwie noblistki to duże wydarzenie, ale nawet jeśli jej nie spotkacie, na pewno nie wyjedziecie z Wrocławia rozczarowani. Lista filmów na tegorocznym American Film Festival jest naprawdę satysfakcjonująca.

American Film Festival to jeden z największych przeglądów amerykańskiego kina w Europie. Aż do poniedziałku 11 listopada możecie zobaczyć najważniejsze amerykańskie premiery tego roku, nagradzane na festiwalach, niezależne filmy i oczywiście jak co roku – klasykę. W tym roku bohaterem retrospektywy jest Gregory Peck, uosobienie klasy dawnej Ameryki, nagrodzony Oscarem za rolę Atticusa Fincha w "Zabić drozda". W programie festiwalu znalazło się 125 tytułów, wśród nich nowy film Martina Scorsese („Irlandczyk”) i debiut reżyserski Christopha Waltza („Układ idealny”). Na co jeszcze warto kupić bilety?

FIlmy, które polecamy na Amercan Film Festival

1. „Dwóch papieży" – opowieść o ważnym wydarzeniu w historii Kościoła, o spotkaniu dwóch wielkich papieży: Benedykta gra tu Anthony Hopkins, Franciszka – Jonathan Pryce. Doskonały duet postaci, aktorów, charakterów, poglądów. Reżyserem jest twórca „Miasta Boga" Fernando Meirelles. Film będzie miał też premierę w serwisie Netflix (podobnie jak „Historia małżeńska"), ale zobaczyć go na wielkim ekranie to zupełnie inne doświadczenie. Zdecydowanie warto – zobacz zwiastun:

2. „Historia małżeńska” – Scarlett Johansson i Adam Driver jako małżeństwo, które kiedyś było idealne. A teraz przeżywa kryzys, najpoważniejszy z możliwych. Taka para aktorów zapewnia kinową ucztę. A jeśli dodać, że film wyreżyserował Noah Baumbach, twórca „Frances”, wiadomo, że obejrzycie inteligentną historię, z doskonałym scenariuszem – obejrzyj zapowiedź:

3. „Seberg”„- Kirsten Stewart gra legendarną Jean Seberg, Amerykankę, która zasłynęła rolą Patricii w „Do utraty tchu” Jean-Luca Godarda. Film pokazywany na American Film Festival opowiada o czasie, w którym  Jean Seberg  działała głównie jako aktywistka, wspierała działalność Czarnych Panter, była obserwowana przez FBI. Wspaniały, wnikliwy psychologiczny portret.

Więcej propozycji na Americanfilmfestival.pl.

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Tylko w VIVIE! inspirująca rozmowa z KATARZYNĄ SKRZYNECKĄ o tym, dlaczego postanowiła wrócić do figury 30-latki. „Prezes” ROBERT GÓRSKI i MONIKA SOBIEŃ-GÓRSKA o tym, czy ich życie przypomina… kabaret. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI o tym, co robi, kiedy cały dom zaśnie.