Marcin Brzeziński 6 listopada 2016 08:00
1/8
Majorka
Copyright @Fotolia
1/8

Członkowie rodów królewskich też… jeżdżą na wakacje! I niekoniecznie są to prywatne wyspy i odizolowane od całego świata luksusowe ustronia. Choć trudno w to uwierzyć możecie ich również spotkać w miejscach, które oferują biura podróży dla zwyczajnych śmiertelników. Chcecie wiedzieć, gdzie istnieje największe prawdopodobieństwo zobaczenia, choćby z daleka, księżnej Kate i jej małżonka księcia Williama? Albo na jakiej wyspie spędza długie letnie miesiące były król Hiszpanii? Zapraszamy do naszej galerii!

 

Polecamy też: Przedstawiamy naszą listę 10. najpiękniejszych wysp świata! Zapragniecie odwiedzić te miejsca!

 

1. Kto: były król Hiszpanii Juan Carlos i jego żona, królowa Sofia
Gdzie: Majorka
Dlaczego: Co może robić król po abdykacji? Niekończące się wakacje spędzać na słonecznej Majorce. Zwłaszcza gdy jego córka, infantka Krystyna nosi tytuł księżnej Palma de Mallorca!

2/8
Kapsztad, Południowa Afryka
Copyright @Fotolia
2/8

2. Kto: książę Harry
Gdzie: Kapsztad, Południowa Afryka
Dlaczego: W tym wspaniałym mieście można jednocześnie cieszyć się urokami oceanu i gór, medytować i szaleć w jednym z ekskluzywnych nocnych klubów. Nie bez powodu nazywane jest Mother City (Miasto Matka).

3/8
Mustique
Copyright @Fotolia
3/8

3. Kto: księżna Kate i książę William
Gdzie: Mustique
Dlaczego: Niewielka prywatna wyspa na Karaibach, w archipelagu Grenadyn należącym do Małych Antyli. Jest własnością przedsiębiorstwa Mustique Company, które zajmuje się wynajmem znajdujących się na wyspie willi. W skrócie: raj pod specjalnym nadzorem.

4/8
Klosters, Szwajcaria
Copyright @Fotolia
4/8

4. Kto: księżna Kate i książę William
Gdzie: Klosters, Szwajcaria
Dlaczego: Spotkać książęcą parę na wyspie Mustique prawie nie sposób. Ale jest na to szansa zimą, kiedy odwiedzają jeden z luksusowych ośrodków narciarskich w szwajcarskim Klosters.

5/8
 Llandeilo, Carmarthenshire, Walia
Copyright @East News
5/8

5. Kto: książę Karol i jego żona Camilla
Gdzie: Llandeilo, Carmarthenshire, Walia
Dlaczego: Brytyjskie pismo „The Guardian” napisało o tym rejonie poetycko: „bezpieczne niebo zwyczajnego piękna”. Idealne miejsce na długie jesienne spacery z psami. A to książę Karol i jego żona Camilla lubią najbardziej.

6/8
Spetses, Grecja
Copyright @Fotolia
6/8

6. Kto: książę Nikolaos (drugi syn greckiego króla Konstantyna II) i jego żona księżna Tatiana
Gdzie: Spetses, Grecja
Dlaczego: Książęca para z upodobaniem powraca na tę malowniczą grecką wysepkę. Bo właśnie tam w 2010 roku odbył się ich ślub. A na uroczystości w prawosławnym kościele św. Mikołaja pojawili się monarchowie z całego świata.

7/8
Verbier, Szwajcaria
Copyright @Fotolia
7/8

7. Kto: księżniczki Beatrycze i Eugenia (wnuczki Elżbiety II)
Gdzie: Verbier, Szwajcaria
Dlaczego: Nendaz, Veysonnaz, Thyon, La Tzoumaz... i właśnie Verbier to stacje kolejki linowej w regionie zwanym Quatre Vallées w szwajcarskich Alpach. Po prostu nie ma chyba lepszego miejsca dla (zasobnych) narciarzy!

8/8
 Bahamy
Copyright @East News
8/8

8. Kto: książę Edward (najmłodszy syn królowej Elżbiety II) z rodziną  
Gdzie: Bahamy
Dlaczego: Wytłumaczenie praktycznie zbędne, bo to prawdziwy raj na ziemi. Na szczęściarzy, którzy odwiedzają te wyspy czekają plaże pełne złotego piasku, wiatr szumiący w liściach palm oraz lazurowa woda, która zachęca do zwiedzania podwodnego świata.
 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.