Marcin Brzeziński 6 listopada 2016 08:00
1/8
Majorka
Copyright @Fotolia
1/8

Członkowie rodów królewskich też… jeżdżą na wakacje! I niekoniecznie są to prywatne wyspy i odizolowane od całego świata luksusowe ustronia. Choć trudno w to uwierzyć możecie ich również spotkać w miejscach, które oferują biura podróży dla zwyczajnych śmiertelników. Chcecie wiedzieć, gdzie istnieje największe prawdopodobieństwo zobaczenia, choćby z daleka, księżnej Kate i jej małżonka księcia Williama? Albo na jakiej wyspie spędza długie letnie miesiące były król Hiszpanii? Zapraszamy do naszej galerii!

 

Polecamy też: Przedstawiamy naszą listę 10. najpiękniejszych wysp świata! Zapragniecie odwiedzić te miejsca!

 

1. Kto: były król Hiszpanii Juan Carlos i jego żona, królowa Sofia
Gdzie: Majorka
Dlaczego: Co może robić król po abdykacji? Niekończące się wakacje spędzać na słonecznej Majorce. Zwłaszcza gdy jego córka, infantka Krystyna nosi tytuł księżnej Palma de Mallorca!

2/8
Kapsztad, Południowa Afryka
Copyright @Fotolia
2/8

2. Kto: książę Harry
Gdzie: Kapsztad, Południowa Afryka
Dlaczego: W tym wspaniałym mieście można jednocześnie cieszyć się urokami oceanu i gór, medytować i szaleć w jednym z ekskluzywnych nocnych klubów. Nie bez powodu nazywane jest Mother City (Miasto Matka).

3/8
Mustique
Copyright @Fotolia
3/8

3. Kto: księżna Kate i książę William
Gdzie: Mustique
Dlaczego: Niewielka prywatna wyspa na Karaibach, w archipelagu Grenadyn należącym do Małych Antyli. Jest własnością przedsiębiorstwa Mustique Company, które zajmuje się wynajmem znajdujących się na wyspie willi. W skrócie: raj pod specjalnym nadzorem.

4/8
Klosters, Szwajcaria
Copyright @Fotolia
4/8

4. Kto: księżna Kate i książę William
Gdzie: Klosters, Szwajcaria
Dlaczego: Spotkać książęcą parę na wyspie Mustique prawie nie sposób. Ale jest na to szansa zimą, kiedy odwiedzają jeden z luksusowych ośrodków narciarskich w szwajcarskim Klosters.

5/8
 Llandeilo, Carmarthenshire, Walia
Copyright @East News
5/8

5. Kto: książę Karol i jego żona Camilla
Gdzie: Llandeilo, Carmarthenshire, Walia
Dlaczego: Brytyjskie pismo „The Guardian” napisało o tym rejonie poetycko: „bezpieczne niebo zwyczajnego piękna”. Idealne miejsce na długie jesienne spacery z psami. A to książę Karol i jego żona Camilla lubią najbardziej.

6/8
Spetses, Grecja
Copyright @Fotolia
6/8

6. Kto: książę Nikolaos (drugi syn greckiego króla Konstantyna II) i jego żona księżna Tatiana
Gdzie: Spetses, Grecja
Dlaczego: Książęca para z upodobaniem powraca na tę malowniczą grecką wysepkę. Bo właśnie tam w 2010 roku odbył się ich ślub. A na uroczystości w prawosławnym kościele św. Mikołaja pojawili się monarchowie z całego świata.

7/8
Verbier, Szwajcaria
Copyright @Fotolia
7/8

7. Kto: księżniczki Beatrycze i Eugenia (wnuczki Elżbiety II)
Gdzie: Verbier, Szwajcaria
Dlaczego: Nendaz, Veysonnaz, Thyon, La Tzoumaz... i właśnie Verbier to stacje kolejki linowej w regionie zwanym Quatre Vallées w szwajcarskich Alpach. Po prostu nie ma chyba lepszego miejsca dla (zasobnych) narciarzy!

8/8
 Bahamy
Copyright @East News
8/8

8. Kto: książę Edward (najmłodszy syn królowej Elżbiety II) z rodziną  
Gdzie: Bahamy
Dlaczego: Wytłumaczenie praktycznie zbędne, bo to prawdziwy raj na ziemi. Na szczęściarzy, którzy odwiedzają te wyspy czekają plaże pełne złotego piasku, wiatr szumiący w liściach palm oraz lazurowa woda, która zachęca do zwiedzania podwodnego świata.
 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.