Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Parlament Europejski zatwierdził zakaz sprzedaży rzeczy z plastiku!

Jednorazowe sztućce, słomki, a nawet patyczki do uszu – te produkty znikną już w 2021 roku!

Ksenia Krasko 1 kwietnia 2019 16:30
Fot. stock.adobe.com

Parlament Europejski zatwierdził zakaz sprzedaży i stosowania jednorazowych tworzyw sztucznych! Już w 2021 roku znikną plastikowe talerze, kubki, sztućce, słomki i patyczki kosmetyczne, a także pojemniki na żywność ze styropianu.

Zakaz sprzedaży plastiku w Unii Europejskiej

Plastikowe butelki, zgodnie z nowym prawem, będą poddane recyklingowi w 90%, a w procesie produkcji będą musiały zawierać co najmniej 25% materiału z recyklingu do 2025 roku, i 30% do 2030. Co więcej, producenci będą musieli przymocowywać korek do butelki, aby nie gubił się tak łatwo.

Po jednorazówki często sięgamy bez zastanowienia, chociaż mają ogromny wpływ na naszą planetę. Według niektórych badań, zbiorniki wodne coraz częściej ulegają plastikowej inwazji. Eksperci ostrzegają, że brak reakcji może doprowadzić do tragedii: nie wykluczają, że w 2050 roku w oceanach będzie więcej tworzyw sztucznych niż ryb.

Fot. instagram.com/wandpdesign/

Fot. instagram.com/vnfhandmade/

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!