Wojciech Modest Amaro
Fot. Bartosz KRUPA/East News
VIVA! Tylko u nas

Wojciech Modest Amaro jednym z najlepszych kucharzy świata!

Swoje potrawy zaprezentuje w muzeum! O co chodzi?

Barbara Łubko 13 listopada 2018 08:30
Wojciech Modest Amaro
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Słynny polski szef kuchni, którego restauracja Atelier Amaro posiada jedną gwiazdkę Michelin, Wojciech Modest Amaro dołączył do grona światowych gwiazd gastronomii, które zaprezentują swoje dania w Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco! To tu mieści się restauracja „inSitu”, która zaprosiła do specjalnego projektu najwybitniejszych restauratorów szefów kuchni z całego świata. Wśród nich znalazł się jeden szef kuchni z Polski - Wojciech Modest Amaro. Dania, stworzone przez wybitnych kucharzy można zamówić w „inSitu” i degustować na miejscu. Kulinarne dzieła sztuki to uczta nie tylko dla podniebienia.

Co przygotował Amaro dla „InSitu”?

Amaro przyrządził jego autorską wersję wędzonego łupacza z sałatką z rukwi wodnej i kwiatów kopru, renklody i granity, na bazie ginu z nutami polskiego lasu - świerku i jałowca.

„Patrząc na listę sław, które są obok mnie, nie trudno nie poczuć wzruszenia, dumy i satysfakcji z tych wielu lat pracy. Jest to wydarzenie bez precedensu w moim życiu i jestem niezmiernie szczęśliwy, że piszę kawałek historii dla polskiej gastronomii. To sukces całego mojego zespołu. Jest to wydarzenie bez precedensu w moim życiu i jestem niezmiernie szczęśliwy, że piszę kawałek historii dla polskiej gastronomii. W grudniu będę w muzeum w San Francisco, gdzie osobiście przygotuję kilka dań, a następnie zaserwuję autorską kolację w trzygwiazdkowej restauracji” – zdradził Amaro w jednym z wywiadów.  

Restauracje z gwiazdkami Michelin także w Polsce! Wiemy, które lokale warto odwiedzić w tym roku!
Fot. Instagram @modest9amaro

Wojciech Modest Amaro w kucharskim stroju w Hell's Kitchen
Fot. Maciej Piórko/Polsat

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.