trendy9wnetrzarskie-na-2021-rok-arnazacja-wnetrz-design-jak-urzadzic-mieszkanie-zima-pomysly-inspiracje-1
Fot. AdobeStock.com
wnętrza

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok! Jakie tendencje będą królowały w aranżowaniu wnętrz zimą?

Suszone kwiaty, zimowe balkony domowe biuro… Jak urządzić mieszkanie?

Redakcja VIVA! 2 października 2020 16:28
trendy9wnetrzarskie-na-2021-rok-arnazacja-wnetrz-design-jak-urzadzic-mieszkanie-zima-pomysly-inspiracje-1
Fot. AdobeStock.com

Ze względu na pandemię koronawirusa w 2020 roku wszyscy spędzaliśmy więcej czasu w domu. I choć za nami trudne miesiące, w których musieliśmy między innymi przygotować się do pracy zdalnej, to na pewno wielu z nas poświęciło te chwile na przearanżowanie swoich mieszkań. Tematyka wnętrzarska stała się nam bliższa. Zaczęliśmy urządzać mieszkania tak, żeby były jeszcze bardziej przytulne. Kupowaliśmy więc chętnie rośliny doniczkowe, inwestowaliśmy w wygodniejsze meble lub cieplejsze oświetlenie. Teraz czas przygotować się na nowy 2021 rok! Od przytulnych zimowych balkonów po stylowe i ponadczasowe suszone kwiaty - przyszłoroczne trendy wnętrzarskie to prostota i wygoda z nutą klasyki.

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok: domowe biuro - home office

Domowe biura prawdopodobnie staną się normą. Ostatnie miesiące pokazały, że wydzielenie w domu przestrzeni na biurko i wygodny fotel to podstawa. Dlatego właśnie urządzenie minimalistycznej strefy do pracy będzie kluczowym tematem nadchodzącego roku. Jeśli jednak uważasz, że brakuje Ci miejsca na home office, nie przejmuj się. Prawdopodobnie masz w domu przestrzeń, której jeszcze nie brałeś pod uwagę - na przykład korytarz! Biurka w kształcie „L” to doskonały sposób na optymalizację przestrzeni. Parawan może wydzielić strefę do pracy i sprawić, że podczas pracy nic nie będzie Cię rozpraszać.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

. 【座り心地の良さを追求した、シンプルなWORK&LIFEチェアー】 不要な要素は全てカット! キャスターまで同色に揃え、すっきりとしたデザインにこだわった『Any』。 ワークエリアだけでなく、カジュアルな空間にもおすすめです👍 座面にはなんと!執務用のチェアーに使用される厚手のモールドウレタンクッションを採用しているので、長時間座っていても疲れにくいんです👀✨ 4色のバリエーションを組み合わせて、あなたらしいスタイリッシュな空間をつくってみませんか? #Any #コクヨの家具 #homeoffice #WFH #WorkingFromHome #コクヨファニチャー #コクヨ #オフィス家具 #家具 #インテリア #オフィスチェア #椅子 #イス #座り心地 #在宅ワーク #リモートワーク #テレワーク #テレワークスペース #デスクワーク #ワークスペース #仕事場 #ライフスタイル #kokuyo #kokuyofurniture #officefurniture #workspace

Post udostępniony przez KOKUYO FURNITURE | コクヨの家具 (@kokuyo_fn)

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok: zimowe balkony

Rok 2020 nauczył nas, że przestrzeń zewnętrzna (balkon czy taras) to niezwykle istotny element w każdym mieszkaniu. Przed pandemią balkony i tarasy były jedynie używane latem, a w pozostałe pory roku stały zaniedbane.  Prawdziwym przebojem 2021 roku będzie hasło „balkon zimowy”. Jeśli masz to szczęście, że Twój balkon jest zadaszony, możesz naprawdę poszaleć z jego aranżacją - nawet w zimowych miesiącach. Postaw na ciepłe koce i imitację owczej skóry. Nie zapomnij o oświetleniu, które nada niesamowity klimat tej zewnętrznej przestrzeni.

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok: meble w duchu zrównoważonego wzornictwa

Meble ekologiczne to meble wykonane z materiałów pochodzących z odzysku lub recyklingu. Pojęcie upcyklingu zyskuje na popularności od kilku lat i trend ten będzie się utrzymywał. Nie możesz sobie pozwolić na takie meble? Kupuj te, o których wiesz, że możesz przenieść je z jednego mieszkania do drugiego, nawet jeśli nie są wykonane z ekologicznych materiałów. W ten sposób Twoje działania będą bardziej prośrodowiskowe.

Lniana poszewska
Fot. One For Me

Lniana poszewka z guzikami, One For Me, 99 zł

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok: suszone kwiaty

Kolorowe suszone kwiaty to mocny trend na 2021 roku. Możesz kupić gotowe w kwiaciarni albo samemu ususzyć własny bukiet. Najprostszym sposobem jest wysuszenie kwiatów na powietrzu. Usuń liście i ułóż kwiaty w bukiet. Zwiąż razem. Przywiąż kompozycję do góry nogami do drążka, wieszaka lub drutu. Zawieś kwiaty w suchym miejscu, w którym jest mało światła. Kwiaty należy pozostawić na co najmniej trzy-cztery tygodnie.

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok: skandynawski design

Aranżacja wnętrz, która odzwierciedla zasady stylu skandynawskiego, charakteryzuje się prostotą i poczuciem funkcjonalności i minimalizmu. Spędzając tak dużo czasu w 2020 roku w zamkniętych pomieszczeniach, najlepiej czuliśmy się wśród neutralnych kolorów, czystych linii i prostych, funkcjonalnych mebli. Podobno badania pokazują, że neutralne palety kolorów zwiększają poziom serotoniny w mózgu, pobudzając pozytywne myśli i produktywność.

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok: domowy warzywniak

Uprawa własnych warzyw wpisuje się w zrównoważony i przyjazny dla środowiska sposób myślenia. Tworzenie prywatnych grządek warzywnych, czy to na balkonie, czy w ogrodzie, rozkwitnie w 2021 roku!
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Truthfully, I have never enjoyed winter, and autumn is usually filled with dread. 🍂 I’m just not an indoor person, but I’m always cold and I need sunlight to feel happy (I’m basically a plant myself 😂). 🌱 Add in a pandemic where I’m not able to go anywhere, winter was looking scary this year for me. ☃️ But this year I have filled my greenhouse to the roof with plants, and have lots of projects for the garden, so autumn is making me excited for the first time ever. 🍁 If you feel the same, then join me and fill your greenhouse to the brim with flower seedlings, fill your veg beds with Christmas veg, and let’s make this winter the greenest yet! 🌤 I am growing a ridiculous number of plants, for the sheer joy of having something green to care for year round (and stunning flowers and veg too). 🌟 Who feels the same? - - - #garden #gardening #everyonecangrowtheirown #growwhatyoueat #kitchengarden #homegrown #homegrownveggies #homegrownveg #allotment #allotmentlife #allotmentuk #allotmentlove #girlsthatgarden #fromseedtotable #vegplot #allotmenteer #sowseeds #inmygarden #growyourown #growyourownveg #plantingseason #greenhouselove #greenhouse #greenhousegoals #cutflowergarden #greenhousegrown #homegrownfood #homegrownvegetables #homegrownisbest

Post udostępniony przez Michaela (@planting.with.michaela)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…