wegańska ryba
Fot. STOCK ADOBE
KUCHNIA

Jesteś weganinem i uwielbiasz sushi? W Amsterdamie powstała pierwsza... wegańska ryba!

Rzeczywiście smakuje jak ryba?

Gabriela Łaskowska 3 listopada 2018 12:52
wegańska ryba
Fot. STOCK ADOBE

Sushi cieszy się nadal rosnącą popularnością. Co jakiś czas powstają nowe odsłony tego ryżowego przysmaku. Widzieliśmy już sushi z kurczakiem, sushi donuty, a nawet sushi lody! Jedyne czego nam brakowało, to wersja sushi dla wegan! Mimo swojego bogactwa smakowego, daje ono niewielkie możliwości weganom. W końcu podstawą tej potrawy jest ryba, której nie spożywają.

Kto jest pomysłodawcą?

Vegan Junk Food Bar w Amsterdamie we współpracy z Vegan XL opracował wegańską alternatywę dla tuńczyka. Do jego stworzenia wykorzystuje się tapiokę i wodorosty - to dzięki nim smakuje ona jak prawdziwe owoce morza. Taką „rybę” podaje się z wasabi i marynowanym imbirem, jak tradycyjne sushi. Nie tylko smakuje jak tuńczyk, ale również tak wygląda!

Gdzie można spróbować wegańskiej ryby?

Jak na razie nie dostaniemy wegańskiej wersji ryby w Polsce. Aby skosztować tego przysmaku, trzeba wybrać się do Amsterdamu. Tamtejsza restauracja Vegan Junk Food Barjak na razie jest jedynym miejscem, która w swojej ofercie ma wegańską wersję ryby. Podobno za jakiś czas ma być dostępna również w Jumbo Food Market w Groningen w Holandii.

Jesteście ciekawi czy rzeczywiście smakuje jak tradycyjna ryba?

TAGI #kuchnia

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?