zakaz wejscia na mont blanc
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Francuskie władze interweniują. Mont Blanc dostępny będzie tylko dla nielicznych!

Powodem są... tłumy na szlakach!

Gabriela Łaskowska 5 września 2018 13:30
zakaz wejscia na mont blanc
Fot. STOCK ADOBE

Często się słyszy o wypadkach w górach, ginących ludziach lub zaginionych turystach. Dotyczy to głównie tych najwyższych szczytów, które są szczególnie niebezpieczne.

Jednym z nich jest Mont Blanc. Rocznie ginie tam od kilku do kilkunastu osób. Władze francuskie postanowiły z tym walczyć. Od początku przyszłego roku wejście na Mont Blanc będzie ograniczone. Powodem jest… zbyt duży tłok na szlakach!

Dotyczy to szczególnie najłatwiejszego szlaku, tzw. Trasy Królewskiej, wiodącego na szczyt, na którym panują teraz rekordowe tłumy. Od przyszłego roku na szczyt będzie mogło wejść 214 alpinistów dziennie. Wprowadzenie ograniczeń ma również być próbą walki z nieodpowiedzialnymi turystami.

W zeszłym roku zatrzymano pewną Węgierkę, podczas próby zdobycia Mont Blanc. Kobieta nie dość, że nie miała żadnego sprzętu, to towarzyszyły jej 9-letnie dzieci! Takich przykładów jest niestety więcej.

Decyzja o zamknięciu Trasy Królewskiej spotkała się z protestami wspinaczy i turystów. W Internecie można przeczytać komentarze wzburzonych internautów, którzy nie zgadzają się z nią. A Wy, co sądzicie?

zakaz wejscia na mont blanc
Fot. INSTAGRAM.COM/lklse

zakaz wejscia na mont blanc
Fot. INSTAGRAM.COM/dove.woods

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.