dr Li Meng o koronawirusie
Fot. Fox News
O tym się mówi

Wirusolożka ujawnia prawdę o koronawirusie z Wuhan! Udzieliła szokującego wywiadu!

Dr Li-Meng Yan uciekła z Hongkongu do USA!

Redakcja VIVA! 11 lipca 2020 18:31
dr Li Meng o koronawirusie
Fot. Fox News

Dr Li-Meng Yan uciekła z Hongkongu do USA po to, żeby ujawnić całemu światu prawdę o koronawirusie. Znana chińska wirusolożka twierdzi, że była jedną z pierwszych osób, które prowadziły badania nad COVID-19. Wyznała, że władze Chin przez długi czas wiedziały o epidemii i ukrywały ją przed światem.

Kim jest dr Li-Meng Yan?

Dr Li-Meng Yan pracowała w Hongkong School of Public Health jako ekspert w dziedzinie wirusologii i immunologii. 28 kwietnia kobieta uciekła z Hongkongu do USA, pozostawiając swoich bliskich. Wyznała, że była do tego zmuszona, bo chciała ujawnić prawdę o koronawirusie, a w Chinach mogłaby za to trafić do więzienia lub zginąć. Wirusolożka twierdzi, że chiński rząd wiedział o wybuchu epidemii na długo przed jego ogłoszeniem. W rozmowie z Fox News powiedziała również, że jej przełożeni zignorowali badania, które przeprowadziła na początku pandemii.

Za mówienie prawdy mogę zniknąć lub zginąć - twierdzi Li-Meng Yan.

Dr Li-Meng Yan ujawnia, że była jednym z pierwszych naukowców badających koronawirusa. Pod koniec grudnia jej przełożony poprosił ją o zbadanie dziwnych przypadków podobnych do SARS w Chinach kontynentalnych. Podczas wywiadu wyznała, że jej przełożeni dostali niepokojące wyniki jej badań. Zignorowali jednak je na długo przed tym jak świat dowiedział się o epidemii w Wuhan. Dowiedziała się wówczas od znajomych naukowców, że w Chinach pojawił się nowy wirus, który przenosi się z człowieka na człowieka. Niektórzy mieli ją ostrzegać, aby nie mówiła nikomu o swoich badaniach i nikogo o nic nie pytała, bo mogła znaleźć się w niebezpieczeństwie. Co o tym myślicie? 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.