dr Li Meng o koronawirusie
Fot. Fox News
O tym się mówi

Wirusolożka ujawnia prawdę o koronawirusie z Wuhan! Udzieliła szokującego wywiadu!

Dr Li-Meng Yan uciekła z Hongkongu do USA!

Redakcja VIVA! 11 lipca 2020 18:31
dr Li Meng o koronawirusie
Fot. Fox News

Dr Li-Meng Yan uciekła z Hongkongu do USA po to, żeby ujawnić całemu światu prawdę o koronawirusie. Znana chińska wirusolożka twierdzi, że była jedną z pierwszych osób, które prowadziły badania nad COVID-19. Wyznała, że władze Chin przez długi czas wiedziały o epidemii i ukrywały ją przed światem.

Kim jest dr Li-Meng Yan?

Dr Li-Meng Yan pracowała w Hongkong School of Public Health jako ekspert w dziedzinie wirusologii i immunologii. 28 kwietnia kobieta uciekła z Hongkongu do USA, pozostawiając swoich bliskich. Wyznała, że była do tego zmuszona, bo chciała ujawnić prawdę o koronawirusie, a w Chinach mogłaby za to trafić do więzienia lub zginąć. Wirusolożka twierdzi, że chiński rząd wiedział o wybuchu epidemii na długo przed jego ogłoszeniem. W rozmowie z Fox News powiedziała również, że jej przełożeni zignorowali badania, które przeprowadziła na początku pandemii.

Za mówienie prawdy mogę zniknąć lub zginąć - twierdzi Li-Meng Yan.

Dr Li-Meng Yan ujawnia, że była jednym z pierwszych naukowców badających koronawirusa. Pod koniec grudnia jej przełożony poprosił ją o zbadanie dziwnych przypadków podobnych do SARS w Chinach kontynentalnych. Podczas wywiadu wyznała, że jej przełożeni dostali niepokojące wyniki jej badań. Zignorowali jednak je na długo przed tym jak świat dowiedział się o epidemii w Wuhan. Dowiedziała się wówczas od znajomych naukowców, że w Chinach pojawił się nowy wirus, który przenosi się z człowieka na człowieka. Niektórzy mieli ją ostrzegać, aby nie mówiła nikomu o swoich badaniach i nikogo o nic nie pytała, bo mogła znaleźć się w niebezpieczeństwie. Co o tym myślicie? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.