Wilk-zakochany-2020
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Wilczyca przeszła ponad 14 tys. km w poszukiwaniu prawdziwej miłości!

Niestety zginęła...

Redakcja VIVA! 14 lipca 2020 16:27
Wilk-zakochany-2020
Fot. Adobe Stock

Młoda samica z gatunku wilka szarego pożegnała się ze stadem i wyruszyła w podróż, aby znaleźć miłość. Wyruszyła w styczniu 2018 roku. Przez następne dwa lata wilczyca, nazywana przez naukowców OR-54 wędrowała po górach i pastwiskach, od czasu do czasu zabijając mniejsze zwierzęta dla pożywienia. Naukowcy mogli śledzić ruchy OR-54 dzięki obroży z nadajnikiem radiowym. Wilczyca dwukrotnie wracała się w rodzinne strony do Oregonu. Jesienią zeszłego roku wyruszyła w ostatnią podróż, przekraczając granicę stanu Nevada. Przez cały czas pokonywała średnio około 21 km dziennie.

Zdaniem Amaroq Weiss, biologa z Center for Biological Diversity, opuszczanie domu jest normalną sprawą w przypadku młodych wilków. Zazwyczaj dzieje się to, gdy zwierzęta osiągają półtora roku lub dwa lata. Wówczas zaczynają poszukiwania partnera i własnego terytorium. W rodzinie OR-54 było to tradycją. Jej ojciec, nazwany przez naukowców OR-7, przez lata szukał partnerki w Kalifornii, zanim wrócił do Oregonu, by założyć rodzinę. Historia wilczycy nie ma pozytywnego zakończenia. Zwierzę znaleziono martwe w hrabstwie Shasta. Teraz kalifornijska jednostka zajmująca się dziką przyrodą dokonuje sekcji zwłok, aby ustalić przyczynę śmierci zaledwie 3-letniej OR-54. 

TAGI #Zwierzęta

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.