Wilk-zakochany-2020
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Wilczyca przeszła ponad 14 tys. km w poszukiwaniu prawdziwej miłości!

Niestety zginęła...

Redakcja VIVA! 14 lipca 2020 16:27
Wilk-zakochany-2020
Fot. Adobe Stock

Młoda samica z gatunku wilka szarego pożegnała się ze stadem i wyruszyła w podróż, aby znaleźć miłość. Wyruszyła w styczniu 2018 roku. Przez następne dwa lata wilczyca, nazywana przez naukowców OR-54 wędrowała po górach i pastwiskach, od czasu do czasu zabijając mniejsze zwierzęta dla pożywienia. Naukowcy mogli śledzić ruchy OR-54 dzięki obroży z nadajnikiem radiowym. Wilczyca dwukrotnie wracała się w rodzinne strony do Oregonu. Jesienią zeszłego roku wyruszyła w ostatnią podróż, przekraczając granicę stanu Nevada. Przez cały czas pokonywała średnio około 21 km dziennie.

Zdaniem Amaroq Weiss, biologa z Center for Biological Diversity, opuszczanie domu jest normalną sprawą w przypadku młodych wilków. Zazwyczaj dzieje się to, gdy zwierzęta osiągają półtora roku lub dwa lata. Wówczas zaczynają poszukiwania partnera i własnego terytorium. W rodzinie OR-54 było to tradycją. Jej ojciec, nazwany przez naukowców OR-7, przez lata szukał partnerki w Kalifornii, zanim wrócił do Oregonu, by założyć rodzinę. Historia wilczycy nie ma pozytywnego zakończenia. Zwierzę znaleziono martwe w hrabstwie Shasta. Teraz kalifornijska jednostka zajmująca się dziką przyrodą dokonuje sekcji zwłok, aby ustalić przyczynę śmierci zaledwie 3-letniej OR-54. 

TAGI #Zwierzęta

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.