Warszawa
Fot. stock.adobe.com
WAKACJE W POLSCE

Odwiedź polskie metropolie i pożegnaj się z nudą tego lata!

Znajdziesz tu wiele atrakcji!

Marta Roszewska 27 czerwca 2018 16:30
Warszawa
Fot. stock.adobe.com

Kto powiedział, że wakacje w Polsce muszą być nudne? Nic bardziej mylnego! Udowadniamy Wam, że i tutaj możecie się nieźle zabawić. Jeżeli nie macie ochoty na odpoczynek na polskiej wsi, to wybraliśmy dla Was najciekawsze metropolie, w których spędzicie aktywny czas! Którą z nich wybierzecie?

Wakacje 2018 w Polsce - Warszawa

Atrakcji w Warszawie jest mnóstwo. Tym, którzy jeszcze nigdy tu nie byli, polecamy koniecznie zwiedzić Pałac w Wilanowie, Królewskie Łazienki oraz wjechać na szczyt Pałacu Kultury i Nauki! Kiedy już obowiązkowe punkty wycieczki mamy za sobą, pora na trochę zabawy! Miłośnicy dobrej kawy muszą koniecznie udać się do Stora na ul. Tamka 33. Natomiast poszukiwaczom dobrych koktajli polecamy tajemny bar Weles na ul. Nowogrodzkiej 11. W Warszawie jest wiele miejsc, w których zabawicie się pod gołym niebem. W tym przypadku proponujemy Iskrę Pole Mokotowskie oraz Nocny Market. Spragnieni odrobiny ruchu? Wybierzcie się do Hangaru 646! To ogromny park trampolin, który dedykowany jest także dorosłym. Warto także odwiedzić Zachętę Narodową. To galeria, która skupia się na promowaniu sztuki współczesnej. 

Wakacje 2018 w Polsce - Kraków

To miasto ściąga największą ilość turystów w Polsce. Nic dziwnego, jest tu wiele miejsce, które warto odwiedzić. Zacznijmy od tych najbardziej oczywistych, jak kopalnia soli w Wieliczce. Można ją zwiedzać korzystając z trasy górniczej lub turystycznej. Istnieje także możliwość ze skorzystania z tężni solankowych oraz podążaniem szlakiem pielgrzymkowym. Będąc w Krakowie nie można także zapomnieć o Zamku Królewskim na Wawelu - a w szczególności jest wyjątkowy dziedziniec! Na Rynku Głównym Krakowa znajdziecie najlepsze restauracje i kawiarnie w jednym miejscu! Spragnionym sztuki renesansowej obowiązkowo także polecamy Sukiennice!

Wakacje 2018 w Polsce - Wrocław

Wrocław to miasto z najpiękniejszym rynkiem! I od tego miejsca polecamy go zwiedzać. Jednym z ciekawszych miejsc Wrocławia jest Afrykarium, gdzie zobaczyć można wiele ciekawych gatunków zwierząt zamieszkujących tylko florę Afryki. Podobnym punktem na mapie tego miasta jest Hydropolis, czyli centrum wiedzy o  wodzie. Wrocławski aquapark jest jednym z najchętniej odwiedzanych tego typu miejsc w Europie! Będąc w tym mieście, warto udać się na przejażdżkę nad Odrą. Polinka ma ok. 380 metrów, a jej wagoniki jeżdżą ponad 7 metrów nad ziemią!

Wakacje 2018 w Polsce - Poznań

Poznań to nie tylko koziołki! Poznań jest przede wszystkim miastem z piękną architekturą, dobrym jedzeniem oraz świetnymi imprezami! W każdy weekend, na ulicy Garbary odbywa się ogromny pchli targ, na którym można kupić praktycznie wszystko! Miłośnicy paintballa (także tego laserowego) również znajdą tu coś dla siebie! Znajdziecie tu także parki linowe oraz symulatory lotów! Warto wybrać się także nad jezioro Maltańskie. A tym, którzy planują w przyszłości studia w Poznaniu (i ni tylko tym) proponujemy odwiedzić ogród botaniczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza! 

Wakacje 2018 w Polsce - Gdańsk

Przenosimy się nad morze! Będąc na gdańskich plażach Bałtyku, warto przejść się po molo! Ulica Długa i Długi Targ w Gdańsku to najpiękniejsze ulice miasta tworzące Trakt Królewski. To tutaj znajdują się najpiękniejsze budynki miasta. Polecamy również odwiedzić Wyspę Sobieszewską kryjącą pamiątki II wojny światowej. Ciekawym miejscem jest także Zatoka Sztuki - to strefa artystyczna, miejsce do odpoczynku, a także świetne jedzenie! Każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Warszawa
Fot. stock.adobe.com
Gdańsk
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?