Kolejki na plażę - wakacje 2020
Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

Wakacje 2020 w dobie pandemii - jak będzie wyglądał tegoroczny wypoczynek?

Rzecznik Ministra Zdrowia podał informacje

Redakcja VIVA! 25 czerwca 2020 15:15
Kolejki na plażę - wakacje 2020
Fot. STOCK ADOBE

Zakończenie roku szkolnego w tym roku przypada 26. czerwca. Początek wakacji to najczęściej wybierany przez Polaków czas na planowanie urlopów. Pandemia koronawirusa trwa w naszym kraju od marca, wiele osób myślało, że do wakacji wszystko wróci do normy. Podczas ostatniego wystąpienia rzecznika Ministra Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza mogliśmy poznać szczegóły, w jaki sposób będą wyglądały zbliżające się wakacje. Okazuje się, że niestety pandemia będzie miała ogromny wpływ na ich charakter, a wypoczynek będzie znacznie odbiegał od tych z wcześniejszych lat. Koniecznie poznajcie szczegóły!

Pandemia koronawirusa a wakacje

24. czerwca odbyła się konferencja resortu zdrowia, która rozwiała wszelkie wątpliwości o wakacjach bez reżimu sanitarnego. Jak podaje rzecznik Ministra Zdrowia: ,,Wakacje będą wakacjami w epidemii. Dlatego pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, m.in. o noszeniu maseczek i zachowywaniu bezpiecznego dystansu po to, by dzieci mogły we wrześniu wrócić do szkoły, a my do pracy". Jak podaje minister Łukasz Szumowski niewykluczone, że zakrywanie ust oraz nosa w miejscach zamkniętych będzie obowiązywało do końca sezonu. Rząd apeluje, aby zachować zdrowy rozsądek i przestrzegać bezpieczeństwa, ponieważ wirus jest nadal obecny.  

Kolejki na plażę - wakacje 2020
Fot. STOCK ADOBE

samoloty-koronawirus-limit-miejsc-powiekszony-kazde-miejsce-zajete-nowe-przepisy-zmiana-limitow-na-pokladzie-polska
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.