Wyginęły w Malezji
Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

W Malezji zmarł ostatni nosorożec sumatrzański!

Gatunek jest zagrożony wyginięciem

Redakcja VIVA! 28 listopada 2019 17:30
Wyginęły w Malezji
Fot. STOCK ADOBE

Podczas podróży do Malezji niestety nie będziemy już mogli liczyć na napotkanie nosorożca sumatrzańskiego, gdyż został on oficjalnie uznany za wymarły na wyspie, wraz ze śmiercią ostatniego okazu. Jak się okazuje obecnie na świecie gatunek jest krytycznie zagrożony. Koniecznie poznajcie szczegóły!

Zmarł ostatni nosorożec w Malezji w 2019

Według informacji, które donoszą zagraniczne media 25-letnia Iman zmarła w sobotę na wyspie Borneo. Jak przyznała minister środowiska kraju – Christie Liew, Iman otrzymała najlepszą opiekę i uwagę od czasu jej schwytania w marcu 2014 roku. Zagraniczne media donoszą, że zwierzak chorował na nowotwór macicy i był poddawany leczeniu. W Malezji obecnie nie ma żadnego przedstawiciela gatunku nosorożca sumatrzańskiego. Problem wymierania zwierząt stał się poważny na całym świecie, według badań podobny los może czekać afrykańskie słonie, ponieważ ich populacja staje się z roku na rok coraz mniejsza. Szacuje się, że do 2040 roku ich gatunek może wyginąć. W ciągu 40 lat ich liczba zmalała aż o 70%!

Nosorożec sumatrzański – na świecie

Organizacja WWF (World Wide Fund for Nature) podaje, że na świecie zostało jedynie 80 nosorożców sumatrzańskich. Przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody gatunek jest uznany jako zagrożony wyginięciem. Problem zabijania tych zwierząt jest szczególnie dotkliwy w Azji ponieważ są zabijane ze względu na wykorzystanie ich rogów. Sproszkowane są używane w tradycyjnej medycynie w niektórych częściach tego kontynentu.  

Wyginęły w Malezji
Fot. EAST NEWS

Wyginęły w Malezji
Fot. EAST NEWS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.