Co będziemy jeść w 2021?
Fot. Canva
O tym się mówi!

Trendy kuchnia 2021: Co będziemy jeść i jak będziemy się odżywiać w 2021 roku?

Sprawdź, jakie menu będzie dla Ciebie najlepsze!

Aleksandra Frankowska 9 stycznia 2021 16:27
Co będziemy jeść w 2021?
Fot. Canva

Początek roku to idealny moment na wyznaczenie nowych trendów – również w żywieniu. Zastanawiacie się, co przyniesie w tym temacie rok 2021? Co będą jedli Polacy, a z czego część zrezygnuje całkowicie? Okazuje się, że wiele trendów z przeszłości wróci nawet do łask. Jesteście ciekawi, o czym mowa?

Trendy kulinarne na rok 2021

Mijający rok 2020 wprowadził do naszego życia wiele zmian. Przestaliśmy bywać w restauracjach, przez co wiele z nich całkowicie zniknęło z kulinarnych map Polski. Przymusowy lockdown sprawił, że wróciliśmy do gotowania, chcąc też zaoszczędzić, ponieważ sytuacja na rynku pracy była mocno niepewna. Trend samodzielnego gotowania nie odejdzie do lamusa – co więcej – będzie się wciąż prężnie rozwijał, bo Polacy odkryli, jak bardzo sprawia im to przyjemność i satysfakcję.

Ekologia i zmiana nawyków żywieniowych

Z pewnością będziemy kupować więcej owoców i warzyw. Zamknięcie w domach sprawiło też, że uprawiamy mniej sportu, a co za tym idzie – trzeba zmienić chociaż nawyki żywieniowe na zdrowsze, aby tkanka tłuszczowa nie odkładała się tak szybko. Ponadto, sezonowe warzywa i owoce są dużą częścią naszej krajowej gospodarki.

Rośliny zamiast mięsa

Już teraz wiele osób zrezygnowało z mięsa na rzecz zamienników, takich jak soja czy tofu i tempeh. W 2021 roku będziemy obserwować jeszcze większy trend na wege, co zdecydowanie cieszy – ilość spożycia mięsa w Polsce z roku na rok spada. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.