Tomasz Sekielski, Viva! 11/2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O NIM SIĘ MÓWI

Rok temu odmienił swoje życie. Tomasz Sekielski przeszedł nieprawdopodobną metamorfozę!

Do tej pory schudł aż 70 kilogramów!

Paulina Filipowicz 7 sierpnia 2020 13:53
Tomasz Sekielski, Viva! 11/2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Tomasz Sekielski nigdy nie ukrywał, że walka z nadprogramowymi kilogramami to dla niego prawdziwa batalia. Od lat na zmianę chudł i tył, ale patrząc na jego najnowsze zdjęcia, trzeba przyznać, że walka zdecydowanie się opłaciła. Operacja zmniejszania żołądka, jakiej dokonał 6 sierpnia 2019 roku, ćwiczenia fizyczne, zdrowy tryb życia i odpowiednia dieta dały ogromne efekty przyniosły. Dziennikarz niejednokrotnie przyznawał, że walka z nadprogramowymi kilogramami jest tak naprawdę walką o zdrowie, a nawet życie. Jak wyglądała ta batalia na przestrzeni lat? Postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej metamorfozie Tomasza Sekielskiego.

Jak zmieniał się Tomasz Sekielski?

Tomasz Sekielski zawsze miał tendencję do tycia. W wywiadzie w Newsweeku Tomasz Sekielski przyznał, że przez wiele lat bagatelizował problem i oszukiwał sam siebie. Tyć zaczął już wiele lat temu. Dodatkowe kilogramy pojawiały się powoli, ale jemu wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą. „Jako nastolatek trenowałem kajakarstwo, dużo ruszałem się. Przestałem trenować, ale jadłem tyle samo, co wcześniej. I przez kilka lat udawało się (…) ale potem zauważyłem, że spodnie się nie dopinają” - wyznał w Newsweeku.

Tomasz Sekielski chce schudnąć 100 kilogramów. Tak zmienił się z biegiem lat
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Tomasz Sekielski , 15.12.2004 rok

Na początku zrzucenie kilku kilogramów nie sprawiało mu trudności, dlatego  jego waga wahała się. „Jak patrzę na zdjęcia od chwili, gdy zacząłem pracę w TVN w 1997 roku, to widzę, że byłem na zmianę gruby i chudy. Ale im dalej od punktu startu, tym byłem grubszy. Niebezpieczne jest również to, że byłem z tą moją nadwagą tolerowany” - powiedział w wywiadzie. Nadmierne objadanie porównał do alkoholizmu. "Powiedz alkoholikowi, żeby nie pił. Odpowie, że postara się, ale potem sięgnie po alkohol. (…) Zajadam stresy i smutki, pocieszam się, jedząc. Jak byłem na głodzie, to nagle wszędzie wokół widziałem cukiernie. Mówiłem sobie: przecież jak wejdę i kupię jedną drożdżówkę, nic się nie stanie. Ale głupio kartą płacić za jedną drożdżówkę, więc wezmę trzy…” - tłumaczył dziennikarz.

Ogólnopolską karierę Tomasz Sekielski zrobił w TVN. W 1993 roku zaczął pracować w Faktach TVN. Skokiem na głęboką wodę był program na żywo, Teraz My, prowadzony razem z Andrzejem Morozowskim od 2005 do 2010 roku. Do studia z publicznością zapraszani byli politycy, artyście, eksperci. Program miał charakter poważnego talk-show z elementami humoru. Oglądało go ponad 2 miliony widzów. Przez pięć autorzy programu lat spędzali ze sobą więcej czasu niż z rodzinami.

Tomasz Sekielski chce schudnąć 100 kilogramów. Tak zmienił się z biegiem lat
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Tomasz Sekielski, 17.08.2005 rok

W wywiadzie dla VIVY zdradził, że nadmiar stresu i niekontrolowane zaspokajanie głodu doprowadziło go do znacznej otyłości. "Dużo czasu spędzałem przed komputerem, na montażu, w podróżach. Odżywiałem się nieregularnie i to śmieciowym jedzeniem. Poza tym potrafiłem przez cały dzień nic nie jeść a wieczorem wszystko, co w lodówce, było moje. No i jeszcze w sytuacjach stresowych a takich w moim życiu zawodowym nie brakuje, zajadam ten stres. Mogę wtedy zjeść bardzo dużo" - zdradził Sekielski w rozmowie z VIVĄ. "Mój zawód to właściwie jedno pasmo stresów. Gdy przeprowadzam jakieś śledztwo albo gdy jadę w rejony konfliktów zbrojnych, trudno tu wyłonić jedno wydarzenie, które wpływałoby na zwiększenie mojej wagi. Ja po prostu cały czas dużo jadłem i kupowałem coraz większe ubrania" - mówił dziennikarz w tym samym wywiadzie.

Tomasz Sekielski chce schudnąć 100 kilogramów. Tak zmienił się z biegiem lat
Fot. TRICOLORS/East News

Tomasz Sekielski, 01.06.2008 rok

Tomasz Sekielski chce schudnąć 100 kilogramów. Tak zmienił się z biegiem lat
Fot. PIOTR BERNAS/REPORTER

Tomasz Sekielski, 2010 rok

Tomasz Sekielski chce schudnąć 100 kilogramów. Tak zmienił się z biegiem lat
Fot. JAROSLAW WOJTALEWICZ/East News

Tomasz Sekielski w ciągu trzech lat znacząco przytył, 10.01.2013 rok

Dziennikarz czuł się coraz gorzej z samym sobą. Często obiecywał sobie, że wkrótce rozpocznie dietę, lecz zazwyczaj na chęciach się kończyło. Nawet kiedy udało mu się nieco schudnąć, dopadał go efekt jojo. Chcąc uniknąć oceniania i nieprzychylnych spojrzeń mimowolnie zaczął unikać wyjść z domu. Rok 2012 był kluczowy w karierze dziennikarza, co również odbiło się na jego diecie i wyglądzie. W kwietniu 2012 roku po 15 latach Tomasz Sekielski odszedł ze stacji TVN. Pracował w radiu TOK FM i TVP. Szukał nowego pomysłu na siebie. Zaczął pisać sensacyjne powieści. Pierwsza Sejf, opowiadała o seryjnych morderstwach na Podlasiu. Tam również przeprowadził się z cała rodziną. W tamtym czasie znacznie przytył, a proces ten trwał aż do 2015 roku. Mimo że w 2016 roku dziennikarzowi udało się zrzucić sporo kilogramów, w kolejnych dwóch latach ponownie przytył. Gdy podjął decyzję o odchudzaniu, ważył 180 kilogramów!

Tomasz Sekielski chce schudnąć 100 kilogramów. Tak zmienił się z biegiem lat
Fot. TRICOLORS/East News

Tomasz Sekielski, 12.05.2015 rok

Tomasz Sekielski chce schudnąć 100 kilogramów. Tak zmienił się z biegiem lat
Fot. VIPHOTO/East News

Tomasz Sekielski, 12.05.2015 rok

Na początku 2019 roku Tomasz Sekielski postanowił zadbać o swoje zdrowie i podjąć walkę z otyłością. Dziennikarz odsuwał od siebie problem do czasu, aż na wadze zobaczył, że waży 185 kilogramów. To podziałało na niego alarmująco, pomyślał, że to być może ostatni moment, by zapanować nad swoją wagą. Od tamtej pory wprowadził do swojego życia duże zmiany. Osiągnął pierwszy sukces, chudnąc osiem kilogramów. W kwietniu 2019 roku dziennikarz przeszedł na zdrową dietę. Zapisał się na basen, sporo spacerował.

Dzięki temu waga spadła w dół, a Tomasz Sekielski postanowił walczyć dalej. „Decyzja nie jest łatwa, bo trudno ją realizować. Najważniejsze to konsekwentnie trzymać się diety, ruszać się, ćwiczyć. To zmiana dotycząca całego stylu życia i długofalowa. Bo nie przyniesie efektów w miesiąc lub dwa. Jeżeli już to trzeba czekać dwa lata”, opowiadał w szczerej rozmowie z Krystyną Pytlakowską. W sierpniu 2019 roku Tomasz Sekielski poinformował swoich fanów na Facebooku, że przeszedł zabieg zmniejszenia żołądka. Podczas operacji bariatrycznej usunięto mu 4/5 żołądka. „Wyciąłem sobie żołądek. Tak oto kończy się obżarstwo. Wycinają ci 4/5 żołądka. W moim przypadku to było tak, jakby wycięli brata bliźniaka”, pisał.

Najnowsze zdjęcia Tomasza Sekielskiego po metamorfozie - 2020 rok

Jak widać, operacja i zmiana stylu życia były trafionym krokiem. Dziennikarz zachwyca coraz chudszą sylwetką z miesiąca na miesiąc. Wczoraj opublikował na swoim Instagramie zdjęcie, przy którym podzielił się kolejnym sukcesem, a także wyjawił, kto go motywuje. „Ten miły facet po prawej to Mariusz Kurpiński, który podjął się przygotowania mnie pod względem fizycznym do pokonania #12wyzwansekielskiego . Nie będzie łatwo, to wiedzieliśmy, ale nie zamierzamy się poddać. Już -70 kg. na liczniku”, napisał z dumą dziennikarz.

 Internauci zgodnie przyznali, że to wspaniała informacja godna podziwu. Wśród komentarzy pojawiły się takie, które dziękowały 46-latkowi za bycie inspiracją, a także te o szacunku, dumie i podziwie. Zachwyceni byli też koledzy Tomasza Sekielskiego z mediów. Gratulacje złożyli mu między innymi Hanna Lis, Ania Karwan czy Borys Szyc.

Zobaczcie, jak dziś wygląda Tomasz Sekielski! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tomasz Sekielski (@tomaszsekielski)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tomasz Sekielski (@tomaszsekielski)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.