Zjawisko astrologiczne na niebie
Fot. Canva
O tym się mówi!

To zjawisko astrologiczne bardzo wpłynie na nasze samopoczucie!

Najbardziej narażone są trzy znaki zodiaku!

Aleksandra Frankowska 11 października 2020 15:28
Zjawisko astrologiczne na niebie
Fot. Canva

Zjawiska astrologiczne coraz częściej wpływają na ludzkie samopoczucie i zachowania. Tym razem czeka nas tak zwana retrogradacja Merkurego, której można spodziewać się w połowie października. Potrwa ona aż do końca listopada. Czym charakteryzuje się to zjawisko?

Retrogradacja Merkurego – co to znaczy?

Okazuje się, że to zjawisko, w którym planeta wchodzi w ruch wsteczny. Z perspektywy mieszkańców ziemi, przez pewien czas porusza się ona pod prąd. Jest to jedynie złudzenie optyczne i my, jako mieszkańcy Ziemi, dokładnie w ten sposób to odbieramy. Zmienione odczuwanie wpływu planety ma również intensywny wpływ na nastroje ludzkie. Można doszukać się nawet pewnych objawów psychosomatycznych.

Kiedy jest retrogradacja Merkurego?

Można spodziewać się jej od 14. października, a potrwa aż do 3. listopada. Będzie to okres bardzo silnego wpływu Merkurego na ludzkie samopoczucie, szczególnie w przypadku trzech znaków zodiaku. Dotyczy to Barana, Byka i Skorpiona.

Jak się zachować podczas retrogradacji Merkurego?

W tym czasie mogą mieć miejsce dziwne zjawiska. Urządzenia techniczne mogą szwankować, również Internet. Należy zachować przede wszystkim spokój. O Merkurym mówi się, że jest to planeta komunikacji. W ciągu tych dwóch tygodni warto powstrzymać się od podejmowania ważnych decyzji, a także prowadzenia ważnych rozmów. Doskwierać może nam również zmęczenie i bezsenność.

Te znaki zodiaku powinny być ostrożne!

Baran – Merkury jest jego planetą opiekunem. W okresie jego retrogradacji, ten znak zodiaku powinien zachować spokój i trzymać nerwy na wodzy. Pochopne decyzje i działanie w afekcie może się źle skończyć.

Byk – osoby urodzone pod tym znakiem odczują przede wszystkim przytłoczenie i zmęczenie. Wszystko będzie wymykać im się z rąk i nic nie będzie wychodziło. Należy ten czas po prostu przeczekać. Wszystko minie.

Skorpion – dla tego znaku zodiaku to będzie bardzo emocjonalny czas. Łzy, nerwy, stres. Należy wyrzucić ze swojej głowy wszystkie negatywne myśli. Tylko spokój będzie tutaj dobrym doradcą. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.