imgMOFcjR.jpgupaly-weekend-sierpien-2020-nadchodza-weekend-2
Fot. AdobeStock.com
wakacje 2020

To będzie gorący weekend! Nadejdzie fala upałów i burze!

Jaka pogoda czeka nas w nadchodzących dniach?

Redakcja VIVA! 21 sierpnia 2020 13:30
imgMOFcjR.jpgupaly-weekend-sierpien-2020-nadchodza-weekend-2
Fot. AdobeStock.com

Przed nami przedostatni weekend wakacji! Sobota i niedziela 22 i 23 sierpnia 2020 zapowiadają się naprawdę gorąco! Upały zaczęły się już dziś w piątek. Miejscami termometry wskażą nawet 34 stopnie C. Od niedzieli natomiast zacznie robić się chłodniej. Warto więc wykorzystać te ostatnie chwile naprawdę upalnego lata. Sprawdź, co czeka nas w weekend.

Prognoza na weekend 22 i 23 sierpnia - nadchodzi fala upałów

Jesteś na urlopie? Sobota będzie piękna w większej części kraju. Słoneczna pogoda oczekiwana jest na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Nad resztę Polski w ciągu dnia od zachodu wkroczy front atmosferyczny, niosąc wzrost zachmurzenia, deszcz i burze. Niektóre będą gwałtowne, z gradem!

Temperatura zapowiada się bardzo wysoka, od 27 do 31 st. C, a na południowym zachodzie, w centralnych rejonach kraju, na Żuławach, Warmii i Mazurach 32-34 st. C. Chłodniej będzie natomiast na północnym zachodzie - maksymalnie temperatura będzie wynosić jedynie 22-24 st. C.

Pogoda na weekend. Niedziela spokojniejsza i chłodniejsza

W niedzielę pogoda ma się pogorszyć. Dzień będzie burzowy i deszczowy przede wszystkim na wschodzie kraju i w Małopolsce. To właśnie w niedzielę pogoda zacznie się ochładzać. Spokojnie, nie będzie zimno, a tylko trochę chłodniej! Warto jednak dobrze wykorzystać nadchodzący weekend, bo potem czekają nas już bardziej jesienne dni.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?