apap-dla-dzieci
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Twoje dziecko gorączkuje? Ten lek powinna mieć pod ręką każda mama!

Podczas kompletowania wyprawki dla twojej pociechy szczególną uwagę warto zwrócić na apteczkę

Artykuł sponsorowany 20 grudnia 2021 09:00
apap-dla-dzieci
Fot. Adobe Stock

Sezon przeziębień właśnie się rozpoczął, ale dzieci nie czekają na specjalną okazję i mogą zachorować w najmniej oczekiwanym momencie. Reakcja ich organizmu na infekcje często bywa gwałtowna – gorączka szybko rośnie, a ból sprawia, że stają się marudne, płaczą i nie mogą spać. Często objawy choroby pojawiają się wieczorem. Stan zdrowia malucha zawsze należy skonsultować z lekarzem, jednak warto mieć również pod ręką preparat, który może pomóc złagodzić objawy i przetrwać do wizyty w przychodni. Takim lekiem jest APAP dla dzieci FORTE w formie zawiesiny doustnej.  

apap-dla-dzieci-forte
Fot. materiały prasowe

Dlaczego paracetamol?

Substancją czynną leku APAP dla dzieci Forte jest paracetamol, który szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego i może pomóc złagodzić ból i gorączkę. Jest istotnym wsparciem nie tylko przy objawach przeziębień, ale pomaga zwalczać też częste bóle głowy, uszu i ból wywołany ząbkowaniem. Ogromną zaletą paracetamolu jest fakt, że można go podawać dzieciom już od pierwszych dni życia - niemniej do końca trzeciego miesiąca można to robić tylko po zaleceniu lekarza. Konieczne jest również nieprzekraczanie zalecanej dawki jednorazowej i dobowej, a także zachowanie minimum sześciogodzinnych odstępów między dawkami.

Dlaczego zawiesina?

Płynna forma leku jest wygodna do podawania maluchom. Zalecane dawkowanie większości leków dopasowane jest do ich wieku. Takie instrukcje mogą jednak nie być wystarczająco precyzyjne, bo każde dziecko jest inne i często rośnie w swoim tempie. Tymczasem forma zawiesiny pozwala na łatwe dobranie dawki odpowiedniej do wagi dziecka. Dzięki dołączonej do APAP dla dzieci Forte ulotce, z łatwością ustalimy odpowiednią ilość preparatu do podania. Tabelka uwzględnia dawki w przedziale wagi od 3 do 40 kilogramów. Do wyliczenia dawki jednorazowej zgodnej z wagą dziecka pomocny może być również kalkulator dostępny TUTAJ. Wygodna miarka-strzykawka pomoże zaaplikować zawiesinę prosto do buzi nawet bardzo małego dziecka, bez konieczności popijania. Lek można też podać na czczo lub wraz z jedzeniem czy z piciem.

apap-dla-dzieci-forte
Fot. materiały prasowe

Akceptowany przez dzieci smak w wersji forte

Rozdrażniony maluch grymasi i często nie chce niczego przełknąć, a przyjmowania tabletek i kapsułek odmawiają nawet starsze dzieci. Dlatego APAP dla dzieci Forte ma formę zawiesiny, wysokie stężenie paracetamolu  i można podawać go co 4-6 godzin. Dodatkowo ma akceptowany przez dzieci smak*. Dzięki temu maluszek prawdopodobnie nie zniechęci się, niczego nie wypluje, a odmierzona dawka leku będzie mogła zadziałać.

apap-dla-dzieci-forte
Fot. materiały prasowe

 

Materiał powstał z udziałem marki APAP

* Leki na gorączkę i ból dla dzieci – postrzeganie marek, N=864, 77% matek dzieci w wieku 0-10 zgadza się, że stwierdzenie „APAP dla dzieci FORTE smakuje dziecku” pasuje do marki, Q1-Q4 2019, IQS

Informacje o leku

APAP dla dzieci FORTE, paracetamol, 40 mg/ml, zawiesina doustna. Wskazania do stosowania: Lek stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia gorączki lub/i bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (np. bólu głowy, bólu gardła, bólu lub/i gorączki w przebiegu grypy lub przeziębienia, bólu związanego z zapaleniem ucha środkowego, bólu zęba, bolesnego ząbkowania, bólów menstruacyjnych, bólów mięśni i kości, bólu lub/i gorączki związanych z odczynem poszczepiennym, gorączki w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej, bólu po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych). Lek stosowany jest u dzieci od 0 do 12 lat, młodzieży oraz dorosłych (włączając osoby w wieku podeszłym). U dzieci poniżej 3 miesiąca życia lek stosuje się tylko po zaleceniu lekarza. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia, Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40,  50-507 Wrocław

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

TAGI #zdrowie

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.