Dziś Światowy Dzień Makaronu

Gabriela Łaskowska 25 października 2018 12:32

Dieta bezglutenowa od dłuższego czasu jest ogromnym trendem kulinarnym. A że obchodzimy dziś Światowy Dzień Makaronu, chcemy przedstawić Wam fakty na temat jego bezglutenowej odmiany, o których prawdopodobnie nie wiecie!  

Wiele osób sięga po artykuły spożywcze niezawierające glutenu, nie wiedząc jak dokładnie na nas wpływają. Przychodzimy z pomocą! Jakie właściwości ma makaron bezglutenowy? Czy działa na nas korzystnie? Sprawdźcie!  

1/5
światowy dzień makaronu
Copyright @INSTAGRAM.COM/franprix
1/5

Makaron bezglutenowy należy do grupy potraw nazywanej comfort food, co oznacza, że idealnie nadaje się do poprawy naszego samopoczucia po całym dniu.

2/5
światowy dzień makaronu
Copyright @INSTAGRAM.COM/obiad.gotowy
2/5

Wytwarzany jest z mąki kukurydzianej, która bogata jest w witaminy z grupy B. Wpływają one korzystnie na pracę naszego układu nerwowego.

3/5
światowy dzień makaronu
Copyright @INSTAGRAM.COM/pinchofyum
3/5

Bogaty jest również w magnez, który sprzyja prawidłowej pracy serca i mózgu.

4/5
światowy dzień makaronu
Copyright @INSTAGRAM.COM/resortsworldmanila
4/5

Jego konsystencja odrobinę różni się od standardowego makaronu. Osoby na diecie bezglutenowej przyznają, że makaron bezglutenowy jest bardziej aksamitny i sprężysty.

5/5
światowy dzień makaronu
Copyright @INSTAGRAM.COM/sheratonzurich
5/5

W sklepach dostępnych jest kilka rodzajów makaronu bezglutenowego, m.in. makaron kukurydziany, amarantusowy, ciecierzycowy, gryczany oraz ryżowy biały i ryżowy czerwony.

TAGI #kuchnia

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.