starbucks w mediolanie
Fot. NEWS.STARBUCKS.COM
PODRÓŻE

Starbucks otworzył pierwszą kawiarnię we Włoszech!

To najpiękniejsza kawiarnia tej sieci na świecie

Gabriela Łaskowska 11 września 2018 08:00
starbucks w mediolanie
Fot. NEWS.STARBUCKS.COM

Kilka dni temu Starbucks otworzył pierwszą kawiarnię we Włoszech - Starbucks Reserve Roastery! Jest to jednocześnie najpiękniejsza kawiarnia tej marki na świecie! Miejsce, w którym sztuka i design włoski, miesza się ze smakiem i zapachem kawy, nie bez powodu stanęło właśnie w Mediolanie. Założyciel sieci Starbucks, Howard Schultz, zainspirował się kawiarnianym stylem właśnie tego miasta, podczas pobytu tam w 1983 roku.

Wejście na rynek włoski jest ogromnym wydarzeniem dla sieci kawiarni, ponieważ, jak wiadomo, kultura i tradycja picia kawy jest tam bardzo ważna. Wymagający rynek nie zadowoliłoby niestety dyniowe latte. Oferta więc została specjalnie przygotowana, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego Włocha.

Starbucks Reserve wybiera egzotyczne, rzadkie i wysokiej jakości kawy Arabica, pozyskiwane z ponad 30 krajów na całym świecie. Każda z nich jest ręcznie zbierana przez zespół specjalistów od jakości kawy z firmy Starbucks. Marka, dzięki temu, może poszczycić się posiadaniem w swej ofercie unikalnych smaków z regionów, na których kawa była uprawiana.

Na pierwszy rzut oka widać, że miejsce zostało zaprojektowane specjalnie dla włoskiego klienta. Wnętrze utrzymane jest w żywych kolorach, a jednocześnie w typowo industrialnym stylu. A na środku znajduje się palarnia kawy - serce kawiarni. Oprócz picia kawy, klienci mogą również oglądać proces palenia jej ziaren.

„Spędziliśmy miniony rok żyjąc i oddychając Mediolanem, ściśle pracując z dziesiątkami lokalnych rzemieślników, aby wprowadzić nasz plan w życie. Chcieliśmy, aby miejsce to poruszały wszystkie zmysły klientów - wzrok, słuch, dotyk, zapach i oczywiście smak.”, mówi Liz Muller, dyrektor ds. projektów w Starbucksie. „Od podłogi, która była ręcznie rzeźbiona, aż po jasnozieloną tablicę ogłoszeń, wykonaną przez włoskiego rzemieślnika. Wszystko, co widzisz w Roastery, jest intencjonalne.” dodaje.

W kawiarni środowisko sprzedaży detalicznej, zostało uzupełnione możliwością interaktywnego doświadczenia rzeczywistości rozszerzonej. Właściciele zachęcają klientów do korzystania z urządzenia mobilnego, w celu dowiedzenia się czegoś więcej o kawach Starbucks Reserve, procesie prażenia i samej firmie. 

Budynek z zewnątrz wygląda zachwycająco i bardzo bogato. To, co rzuca się w oczy, to ozdoba portyku, przedstawiająca postać syreny, która jest symbolem marki Starbucks. Została ręcznie wyrzeźbiona w marmurze przez toskańskiego rzeźbiarza, Giovanni’ego Balderi’ego. Jest to piękny przykład połączenia tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnym designem. 

Wszystko zapowiada się naprawdę imponująco. Jeśli więc znudził Was standardowy wygląd polskiego Starbucksa, warto w najbliższym czasie odwiedzić Mediolan!  

starbucks w mediolanie
Fot. NEWS.STARBUCKS.COM

starbucks w mediolanie
Fot. NEWS.STARBUCKS.COM

starbucks w mediolanie
Fot. NEWS.STARBUCKS.COM

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.