O TYM SIĘ MÓWI

Dworzec Centralny w Warszawie zmieni nazwę?

Warszawski dworzec będzie mieć patrona. Kto nim zostanie?

Gabriela Łaskowska 2 stycznia 2019 16:32
Dworzec Centralny, Warszawa
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Już niedługo Dworzec Centralny w Warszawie będzie miał swojego patrona! Ponad 40 lat od jego otwarcia odbędzie się uroczystość nadania mu imienia słynnego polskiego kompozytora.

Dworzec Centralny będzie mieć patrona

Za kilka dni Dworzec Centralny zmieni swą nazwę. Nadane zostanie mu imię Stanisława Moniuszki. Pomysł nadania warszawskiemu dworcowi centralnemu imienia Moniuszki, przedstawił w 2014 roku na zebraniu Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki, Mieczysław Nowakowski, jego członek i dyrygent. Nie wiadomo jeszcze czy zmiana nazwy wiązać się będzie z innymi modyfikacjami, jak np. zmiana neonu na elewacji budynku. 

Kiedy odbędzie się uroczystość?

Uroczystość nadania imienia dworcu kolejowemu odbędzie się 5 stycznia. Data nie jest przypadkowa. Sejm ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. Co ciekawe, 5 maja obchodzić będziemy również 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.

Tadeusz Deszkiewicz, prezes Radia dla Ciebie, napisał na swoim profilu facebookowym: Od stycznia zatem odwiedzający Stolicę Polski będą wysiadać z samolotu na Lotnisku Fryderyka Chopina, albo z pociągu na Dworcu Stanisława Moniuszki.

Wybór akurat Stanisława Moniuszki na patrona warszawskiego Dworca Centralnego, zaskoczył wielu. A wy, co myślicie o tej zmianie?  

TAGI #Warszawa

Wideo

Czy to już koniec matowych pomadek

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!