VIVA! VIDEO

Uwolnij kreatywność z najnowszym smartfonem OPPO! Wypróbował go Marcin Prokop

Poznaj zalety nowości OPPO z serii Reno4.

natalia kedra 18 listopada 2020 12:27
Materiał partnera

Smartfon to już nie tylko telefon. Z nim pracujemy, komunikujemy się z bliskimi, ale też realizujemy swoje pasje. Z nowymi urządzeniami OPPO możemy bez żadnych ograniczeń uwolnić kreatywność, a jej efektami chwalić się światu.

Marka OPPO zaprezentowała swoje nowości 1. października, a jej ambasadorem został Marcin Prokop. Nie bez powodu wybór padł na dziennikarza i twórcę o wszechstronnych zainteresowaniach. Seria smartfonów OPPO Reno4 oferuje możliwości, które idealnie spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Głównie tych, którzy mają nieograniczoną ilość pomysłów, natychmiast chcą je realizować i ich efektami dzielić się z odbiorcami w sieci.

Smartfony Oppo - wybór dla kreatywnych
Fot. mat. prasowe

Piękno dla twórców

Nowe smartfony OPPO nie tylko pozwalają tworzyć piękne rzeczy, ale i one zaspokajają potrzebę obcowania z pięknem. Flagowy model serii, OPPO Reno4 Pro 5G występuje w dwóch eleganckich wariantach kolorystycznych - klasycznej czerni i arktycznym błękicie. Najbardziej zaskakująca jest jednak jego smukła sylwetka - Reno4 Pro ma zaledwie 7,6 mm grubości i waży 172 g. To ewenement w kategorii smartfonów obsługujących technologię 5G - większość modeli segmentu przekracza wagę 180 g.

Chcesz poznać wszystkie zalety tego modelu? Oto kilka kluczowych atutów nowego smarftona na rynku.

Szybkie ładowanie

Smartfony OPPO nie zawodzą i są doskonałymi, wielofunkcyjnymi narzędziami nawet dla najbardziej zabieganych i czasem rozkojarzonych użytkowników. Komu z nas się nie zdarzyło zapomnieć o podłączeniu smartfona do ładowarki? Chyba nie ma takiej osoby. Większość telefonów potrzebuje dużo czasu, by zgromadzić niezbędny zapas energii do wielogodzinnej pracy. Jednak smartfon OPPO Reno4 Pro 5G wystarczy podłączyć do ładowarki na niespełna 20 minut, by bateria wystarczyła na cały dzień użytkowania telefonu. Z kolei pełne ładowanie zajmuje 35 min. Daje to ogromne poczucie wolności i bezpieczeństwa.

A co wtedy, gdy telefon jednak się wyładował i nie mamy dostępu do źródła prądu? W tej sytuacji możemy włączyć w nim tryb superoszczędny. Ograniczy on działanie funkcji, które nie są w nam danej chwili niezbędne, ale wciąż umożliwi korzystanie z tych, na których nam zależy. Sami wybieramy, co jest dla nas ważne.

Aparat fotograficzny o niezwykłych możliwościach

Skoro już mamy poczucie bezpieczeństwa, czas oddać się kreatywności i zacząć realizować swoje pomysły.  Model OPPO Reno4 Pro 5G jest wyposażony w wysokiej jakości obiektywy o rozdzielczości 48 MP z laserowym autofokusem, co pozwala bez ograniczeń utrwalać otaczającą nas rzeczywistość. Amatorzy mogą wybierać wśród kilku trybów fotografowania. Szczególnie doceniana jest unikatowa wręcz jakość zdjęć nocnych.

Smartfony Oppo - wybór dla kreatywnych
Fot. mat. prasowe

W programie „Sztuka w technologii” Marcin Prokop zaprosił do rozmowy popularyzatora wiedzy o kosmosie, Karola Wójcickiego, który obserwuje i uwiecznia widoki układów planet i gwiazd. Każdy, kto kiedyś spróbował zwykłym smartfonem zrobić zdjęcie księżyca, ten wie, że nie każde urządzenie poradzi sobie z tym zadaniem. Natomiast smartfon OPPO uwiecznia nocne niebo dokładnie tak, jak my je widzimy, a może i lepiej.

Smartfonem OPPO możemy utrwalać też widoki miast, natury, uwieczniać ulotne chwile z życia bliskich i nieznajomych. Efekt zawsze będzie zgodny z oczekiwaniami. Dzięki unikatowym filtrom doskonale wyjdą też fotografie portretowe. Filtry zapewniają ekstremalnie wysoki kontrast, unikalne faktury, ziarnisty wygląd vintage i efekty winietowe. Co więcej, algorytmy optymalizują kolory.

Rozwijaj zdolności reżyserskie z OPPO

Wolisz uwieczniać dłuższe chwile, a może masz w sobie pasję reportera? Ty decydujesz, co i jak się nagra. Podczas kręcenia filmów, możesz skorzystać z trybu Pro. Ustawia się w nim ręcznie wszystkie parametry zapisu, co znacznie ułatwia osiąganie zamierzonych, bądź niepowtarzalnych efektów.

Jest tu jeszcze jedna ważna funkcja, z której chętnie skorzystają użytkownicy z żyłką reporterską. Jeśli coś dzieje się dynamicznie, czasem trudno utrzymać smartfon w jednej pozycji. Optyka w urządzeniach OPPO zawieszona jest w specjalnym żelu i wspierana jest przez sztuczną inteligencję. Dzięki rozszerzonej stabilizacji obrazu, nawet biegnąc, utrwalimy płynny i przyjemny dla oka obraz.

Smartfony Oppo - wybór dla kreatywnych
Fot. mat. prasowe

Wbudowane funkcje i naprawdę ogromna moc urządzenia sprawia, że każdy materiał da się obrobić szybko i sprawnie. Kolaż z niepowtarzalnych zdjęć, unikatowy film przyrodniczy czy reportaż z ważnych wydarzeń, natychmiast wrzucimy do sieci. Dzięki technologii 5G, efekty naszej pracy niemal natychmiast będą mogli zobaczyć użytkownicy mediów społecznościowych na całym świecie.

Nic cię nie ogranicza, pokaż, co potrafisz

Z nowymi urządzeniami OPPO nic nas nie ogranicza, możemy być bardziej kreatywni niż kiedykolwiek.

Mając w dłoniach tak niezwykłe narzędzie każdy z nas może zostać twórcą i własnym dyrektorem programowym, który wyemituje program – mówi Marcin Prokop. Według ambasadora marki OPPO, tajemnicą sukcesu jest dziś połączenie najnowszych technologii z ciekawością świata i innych ludzi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zobacz program „Sztuka w technologii” na platformie Player.pl! Marcin Prokop rozmawia w nim o o możliwościach nowych smartfonów z fotografem i dziennikarzem Mikołajem Komarem, z astronomem Karolem Wójcickim oraz z tancerzem, fotografem i designerem Zulu Kuki.

Artykuł powstał we współpracy z marką OPPO.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?