Ferie na nartach
Fot. Adobe.Stock.com
O tym się mówi

Sezon narciarski w Polsce w czasach koronawirusa. Czy stoki narciarskie zostaną zamknięte? 

Jakie jest stanowisko rządu?

Redakcja VIVA! 17 listopada 2020 18:15
Ferie na nartach
Fot. Adobe.Stock.com

Branża hotelarsko turystyczna, każdego roku z niecierpliwością czeka na sezon narciarski. To właśnie ten czas przyciąga turystów i kształtuje sytuację finansową hoteli, apartamentów czy pensjonatów. Nie ukrywajmy, że w dobrym sezonie narciarskim, branża hotelarska zarabia naprawdę doskonale. Właściciele tego typu obiektów, zdobyć kapitał na utrzymanie na następny rok. Ale niestety nie w dobie koronawirusa....Rok 2020 to pierwszy sezon narciarski, który przecież nie mamy pewności czy w ogóle dojdzie do skutku. Hotelarze i restauratorzy mogą nie doczekać się odrobienia strat spowodowanych wyhamowaniem gospodarki w czasie epidemii koronawirusa. Właściciele stoków narciarskich mogą zapomnieć o sezonie jak co roku, choć zapewne bardzo na to liczą. Pytanie, jaka będzie decyzja rządu, co w tym roku  z sezonem narciarskim, feriami zimowymi. Czy rząd może zadecydować o całkowitym zamknięciu stoków narciarskich?

Ferie 2020 - narty na lodowcu
Fot. E. Pawełek

Koronawirus 2020: Czy stoki narciarskie zostaną zamknięte w 2020?

Zimowa turystyka górska i narciarska to źródło utrzymania setek tysięcy ludzi. Trudno wyobrazić sobie, w jaki sposób skończyłoby się dla nich ewentualne zakazanie działalności stoków i wyciągów narciarskich. Jak podaje RMF FM, na razie liczba rezerwacji na okres świąteczno-noworoczny jest niewielka. Ale, jeśli liczba zakażeń koronawirusem nie spadnie poniżej 10 tysięcy przypadków dziennie, to rząd może zablokować start sezonu narciarskiego w Polsce – podaje nieoficjalnie RMF FM. Co o tym myślicie? 

Ferie 2020 - narty na lodowcu
Fot. Daniel Zangerl

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.