To tradycja w dynastii Windsorów

Barbara Łubko 6 listopada 2018 16:00

Królowa Elżbieta II zaprosiła mamę Meghan Markle, Dorię Ragland do sześciusetakrowej posiadłości Sandringham, aby uczcić święta Bożego Narodzenia w prawdziwie królewskim stylu! Ragland spędzi czas z córką, jej mężem księciem Harrym i resztą rodziny w Sandringham Estate, królewskiej rezydencji rodzinnej, która znajduje się w angielskim Norfolk. Święta w Sandringham to tradycja w dynastii Windsorów. Już król Jerzy V był mocno związany z posiadłością, o której mówił: „Kochany Sandringham, miejsce, które kocham bardziej niż jakiekolwiek inne na świecie”.

Sandringham - królewska rezydencja

Rezydencja została zbudowana dla króla Edwarda VII i królowej Aleksandry (wówczas nosili jeszcze tytuły księcia i księżnej Walii) w 1870 roku. Wnętrza zdobią dekoracyjne przedmioty, w tym azjatycka kolekcja broni z XIX wieku i żyrandol z porcelany drezdeńskiej, będący prezentem od cesarza Wilhelma I. Na ścianach pałacu znajdziemy dzieła artystów dworskich, wykonane na zamówienie: w tym prace sir Luke'a Fildesa, Edwarda Hughesa, Heinricha von Angeli i Franza Winterhaltera.  

1/6
Rezydencja Sandringham - tu matka Meghan markle spędzi święta
Copyright @East News
1/6

Jak będą wyglądały święta w Sandringham? Co ciekawe, rodzina królewska spędza je na luzie! Ragland nie ma więc czym się stresować!

2/6
Rezydencja Sandringham - tu matka Meghan markle spędzi święta
Copyright @East News
2/6

W Wigilię panuje zwyczaj wręczania sobie „klasycznych” prezentów, a w pierwszy dzień świąt pod choinką członkowie rodziny znajdują zabawne podarunki.

3/6
Rezydencja Sandringham - tu matka Meghan markle spędzi święta
Copyright @Getty Images
3/6

W dzień Bożego Narodzenia, po wizycie w kościele w parafii św. Magdaleny, członkowie rodziny zasiadają do posiłku. W menu znajduje się sałatka z krewetkami lub homarem, a następnie indyk z warzywami, takimi jak brukselka, marchewka i pasternak.

4/6
Rezydencja Sandringham - tu matka Meghan markle spędzi święta
Copyright @Getty Images
4/6

Choć trudno w to uwierzyć, podobno kolacja przebiega w zrelaksowanej atmosferze!

5/6
Rezydencja Sandringham - tu matka Meghan markle spędzi święta
Copyright @Getty Images
5/6

Po świętowaniu przy stole przychodzi czas na rozmowy przy herbacie i rozrywkę na świeżym powietrzu. Kolejny coroczny zwyczaj obejmuje mecz piłki nożnej, który książęta rozgrywają z członkami personelu rezydencji.

6/6
Księżna Meghan, Doria Ragland, mama księżnej Meghan, mama Meghan Markle
Copyright @Pool / i-Images/i-images/East News
6/6

Zapraszając mamę Meghan na święta, królowa Elżbieta II złamała tradycję

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.