Rząd-Wielka-Brytania-koronawirus-2020
Fot. Adobe Stock
Seks i związki

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadza zakaz seksu w związku z koronawirusem!

W zamian za samotność proponuje "bańki wsparcia"!

Redakcja VIVA! 29 października 2020 17:32
Rząd-Wielka-Brytania-koronawirus-2020
Fot. Adobe Stock

O nowym zakazie, który wprowadza Rząd Wielkiej Brytanii, a mianowicie zakazie seksu w związku z koronawirusem rozpisują się wszystkie media na całym świecie. Zamiast seksu rząd proponuje osobom samotnym skorzystanie z tak zwanej bańki wsparcia. Nowe obostrzenia w Wielkiej Brytanii są wyjątkowo zaskakujące i szokujące. Rząd Wielkiej Brytanii wprowadził zakaz seksu w drugiej i trzeciej strefie, czyli tam, gdzie jest najwięcej zakażeń koronawirusem. Zakaz ten dotyczy osób, które nie mieszkają pod jednym dachem podaje The Guardian. Chodzi o to, żeby zmniejszyć ilość zakażeń koronawirusem.

Jeśli więc nie masz stałego partnera i z nim nie mieszkasz, wygląda na to, że przed tobą kilka długich miesięcy bez seksu - podsumowuje "The Guardian".

"Bańka wsparcia" w Wielkiej Brytanii: na czym polega?

Znalezienie się w "bańce" pozwala na normalne kontaktowanie się samotnej osoby będącej w izolacji z jednego domostwa z osobą z innego gospodarstwa. W ramach „bańki wsparcia”, nazywanej także domem parzystym, członkowie dwóch gospodarstw domowych mogą spotykać się w zamkniętych pomieszczeniach, mimo że nie mieszkają razem.

Kto może utworzyć "bańkę wsparcia"?
  1. osoba mieszkająca samotnie lub mieszkająca z dziećmi poniżej 18. roku życia
  2. osoby dzielące się opieką lub wychowaniem dziecka z drugim rodzicem
  3. osoba mieszkająca z drugą osobą dorosłą, nad którą sprawia opiekę
  4. osoba mieszkająca sama i mająca opiekuna lub opiekunów, którzy sprawują nad nią opiekę, w tym opiekuna mieszkającego na stałe

„Bańki wsparcia” mogą obejmować maksymalnie 2 gospodarstwa domowe, co oznacza, że nie można mieć bliskiego kontaktu z kimkolwiek spoza swojej „bańki”, nie można stworzyć „bańki” z gospodarstwem domowym, które wchodzi już w skład innej „bańki”, a także nie wolno znajdować się w kilku „bańkach wsparcia” naraz. Co o tym sądzicie?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.