koronawirus a zakupy
Fot. ADOBE STOCK
O tym się mówi!

Rząd rozważa przywrócenie handlu we wszystkie niedziele!

Kiedy możemy spodziewać się zmian?

Aleksandra Frankowska 15 października 2020 13:27
koronawirus a zakupy
Fot. ADOBE STOCK

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija. W związku z tym rząd wciąż zastanawia się nad zmianami, które miałyby ułatwić Polakom funkcjonowanie. Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował niedawno, że w planach jest również przywrócenie handlu w niedziele, czego celem byłoby rozładowanie ruchu w sklepach. Kiedy możemy spodziewać się zmian? Czy jeszcze jesienią 2020?

Rząd chce przywrócić handle w niedziele 2020

Restrykcje związane z koronawirusem i szalejącą pandemią wciąż się zwiększają. Dworczyk w jednym z wywiadów przyznał, że rząd zastanawia się nad przywróceniem handlu w niedzielę. Decyzje nie zostały jednak jeszcze podjęte.

Takie postulaty się pojawiają, takie postulat wczoraj na spotkaniu z premierem zgłosili przedstawiciele PSL. Analizujemy te propozycje. (...) W takiej sytuacji w jakiej jesteśmy nie można wykluczać z założenia jakiegokolwiek rozwiązania, jeśli każde warte jest przeanalizowania.

Niedziela handlowa dopiero w grudniu 2020

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, najbliższa niedziela handlowa w Polsce wypada w grudniu 2020. Jeśli jednak wziąć pod uwagę nowe restrykcje, wydłużenie godzin funkcjonowania niektórych supermarketów, a także godziny dla seniorów, wprowadzenie ponownie handlu w niedziele wydaje się być rozsądnym krokiem. Tylko dziś zanotowano kolejny rekord zachorowań na koronawirusa, który wynosi ponad 8 tysięcy osób. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.