koronawirus a zakupy
Fot. ADOBE STOCK
O tym się mówi!

Rząd rozważa przywrócenie handlu we wszystkie niedziele!

Kiedy możemy spodziewać się zmian?

Aleksandra Frankowska 15 października 2020 13:27
koronawirus a zakupy
Fot. ADOBE STOCK

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija. W związku z tym rząd wciąż zastanawia się nad zmianami, które miałyby ułatwić Polakom funkcjonowanie. Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował niedawno, że w planach jest również przywrócenie handlu w niedziele, czego celem byłoby rozładowanie ruchu w sklepach. Kiedy możemy spodziewać się zmian? Czy jeszcze jesienią 2020?

Rząd chce przywrócić handle w niedziele 2020

Restrykcje związane z koronawirusem i szalejącą pandemią wciąż się zwiększają. Dworczyk w jednym z wywiadów przyznał, że rząd zastanawia się nad przywróceniem handlu w niedzielę. Decyzje nie zostały jednak jeszcze podjęte.

Takie postulaty się pojawiają, takie postulat wczoraj na spotkaniu z premierem zgłosili przedstawiciele PSL. Analizujemy te propozycje. (...) W takiej sytuacji w jakiej jesteśmy nie można wykluczać z założenia jakiegokolwiek rozwiązania, jeśli każde warte jest przeanalizowania.

Niedziela handlowa dopiero w grudniu 2020

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, najbliższa niedziela handlowa w Polsce wypada w grudniu 2020. Jeśli jednak wziąć pod uwagę nowe restrykcje, wydłużenie godzin funkcjonowania niektórych supermarketów, a także godziny dla seniorów, wprowadzenie ponownie handlu w niedziele wydaje się być rozsądnym krokiem. Tylko dziś zanotowano kolejny rekord zachorowań na koronawirusa, który wynosi ponad 8 tysięcy osób. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.