VIVA! VIDEO

Zapomnij o odkurzaniu! Święta są dla ciebie, sprzątaniem zajmie się Roomba

Tradycyjne odkurzanie to już przeszłość…

Artykuł sponsorowany 8 grudnia 2020 09:58

Sprzątanie, kupowanie prezentów, pakowanie prezentów, lepienie uszek, pieczenie piernika, oprawianie choinki… Grudniowe obowiązki mnożą się i mnożą, więc często do kolacji wigilijnej siadamy wycieńczeni… A przecież święta powinny kojarzyć się z miłym czasem spędzonym w gronie najbliższych, a nie ze stresem! Pozwól, żeby chociaż część zadań przejął robot. Nie, nie potrafi jeszcze ugotować barszczu i rozplątać lampek choinkowych, ale i tak będziesz zaskoczona supermocami robota odkurzającego iRobot Roomba i7.

Automatyzacja sprzątania nie jest oczywiście żadną nowością. Jednak wiele osób nadal boi się wymienić domowe sprzęty na bezobsługowy model. Czy robot sprzątający na pewno poradzi sobie z dywanami? Czy ogarnie wszystkie kąty? Czy poradzę sobie z obsługą urządzenia? Zamiast zadawać pytania, postaw na najnowszą technologię…

iRobot Roomba i7 – odkurzacz przyszłości

Sekretną bronią nowych urządzeń iRobot jest 3-stopniowy system czyszczący AeroForce z nowym silnikiem drugiej generacji. W porównaniu ze starszymi modelami osiągnięto aż dziesięciokrotnie większą moc ssania. To gwarancja najlepszego wyczyszczenia wszelkich powierzchni, w tym dywanów. Działanie robota wspomaga przemyślany układ elementów. Dwie gumowe szczotki współpracują w harmonii – gdy jedna poluzowuje i rozbija zabrudzenia, druga podnosi pyłki i brud. Do tego dochodzi wirująca szczotka boczna, która skutecznie wymiata zanieczyszczenia wzdłuż list przypodłogowych i szafek.

Inteligentny robot odkurzający Roomba i7
Fot. mat. prasowe

Choć niektóre psy i koty uciekają w popłochu na widok odkurzacza, nawet tak małego i cichego jak Roomba, flagowy produkt iRobot zasłużył sobie na miano najlepszego robota odkurzającego do domu ze zwierzętami (na podstawie testu IEC zbierania włókien z udziałem konkurencyjnych robotów). Urządzenie nie tylko sprytnie wychwytuje krótszą i dłuższą sierść, ale także usuwa aż 99% pyłków i alergenów. To zasługa podwójnego filtrowania. Z Roombą możesz więc nie tylko relaksować się na kanapie podczas odkurzania, ale także odetchnąć pełną piersią!

Inteligentny robot odkurzający Roomba i7
Fot. mat. prasowe

Inteligentne odkurzanie

Dla Roomby i7 nie ma przeszkód – sama je wykrywa i zapamiętuje, poruszając się zwinnie między meblami, roślinami, lampami i innymi sprzętami . Wie, gdy zbliża się do schodów i unika upadku. Opatentowana nawigacja z wizualizacją przestrzeni pomaga robotowi sprawnie poruszać się po całym poziomie domu. Roomba i7 tworzy wizualne punkty orientacyjne, aby wiedzieć, gdzie był a gdzie jeszcze musi posprzątać.

W dodatku sprytny odnajduje miejsca bardziej zabrudzone robot przy pomocy optycznych i akustycznych czujników i koncentruje pracę na ich dokładnym wysprzątaniu. Gdy bateria jest bliska wyładowania, Roomba i7 sama udaje się na odpoczynek w stacji dokującej, po czym… naładowana rusza dokończyć sprzątanie.

Nad realizacją zadań czuwa dedykowana aplikacja iRobot Home. Roomba zapamiętuje układ domu, a ty wybierasz tylko, gdzie ma posprzątać. Pyłki w jadalni? Jedno kliknięcie i robot przychodzi na zawołanie. Możesz też zaprogramować sprzątanie na cały tydzień, żeby zupełnie o nim zapomnieć.

Inteligentny robot odkurzający Roomba i7
Fot. mat. prasowe

Chcesz mieć jeszcze więcej czasu dla siebie? Opcjonalna stacja Clean Base sama opróżnia pojemnik na kurz, zbierając zabrudzenia do worka, który możesz wymieniać raz na dwa miesiące… Bo na inteligentne rozwiązania od iRobot zasługujesz przez cały rok. Nie tylko w święta, po raz pierwszy mniej zabiegane i relaksujące dzięki Roombie i7, nowemu domownikowi, z którym błyskawicznie się zaprzyjaźnisz…

Materiał powstał z udziałem marki iRobot.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.