Filmy romantyczne
VIVA! Tylko u nas

Brak pomysłu na Walentynki? Zorganizuj wieczór filmowy! Oto lista idealnych filmów romantycznych

Marta Roszewska 13 lutego 2018 08:30
Filmy romantyczne

Presja związana z Walentynkami może nieco przytłoczyć. Co, gdybyśmy powiedzieli Ci, że wcale nie musisz przenosić gór, by zorganizować romantyczny wieczór walentynkowy? I to bez wyjścia z domu! Proponujemy wieczór filmowy.

By nadać wydarzeniu romantyczny klimat, przygotuj odpowiednio swoje mieszkanie. Zacznij od kąpieli z pianką i mnóstwem świec. Do tego może butelka szampana i nastrojowa muzyka? Upewnij się, że po wyjściu z kąpieli będzie czekać na Was gotowe miejsce do oglądania. Polecamy wyświetlić film z projektora na ścianie, ozdabiając ją lampkami z ciepłym światłem. Do tego materac i mnóstwo poduszek i... gotowe! Nic trudnego prawda? Największym wyzwaniem będzie jednak dobór odpowiedniego filmu. Może to być Wasz ulubiony film, do którego wracacie od czasu do czasu. Jeśli jednak takiego nie macie, przygotowaliśmy dla Was listę komedii romantycznych, idealnych na walentynkowy wieczór!

 

Romantyczny wieczór filmowy
Fot. Instagram

 

Polecamy także: Marzysz o Walentynkach jak z filmu? Oto najbardziej romantyczne miejsca na świecie, które musisz odwiedzić!

 

"To skomplikowane"

 

Idealny przykład komedii romantycznej na Walentynki. Jane (Meryl Streep), na co dzień prowadzi restaurację i utrzymuje przyjacielskie relacje ze swoim byłym mężem Jakiem (Alec Baldwin). Sytuacja komplikuje się, gdy Jake poślubia młodszą od siebie kobietę. Jane czuje się zepchnięta na boczny tor, ale wkrótce na horyzoncie pojawia się architekt Adam (Steve Martin). Pełne humoru przygody bohaterów oraz romantyczne wątki z pewnością umilą Wasz walentynkowy wieczór!

 

"Narzeczony na niby"

Margaret Tate (Sandra Bullock) to Kanadyjka mieszkająca w Nowym Jorku u szczytu kariery. Kiedy wydaje się, że wszystko będzie rozwijać się po jej myśli, pojawiają się kłopoty. Zaniedbała bowiem procedury wizowe i grozi jej deportacja z USA. Margaret wpadanie jednak na genialny pomysł, by uzyskać amerykańskie obywatelstwo poprzez małżeństwo. Oświadcza więc swoim przełożonym, że właśnie wychodzi za mąż, za swojego asystenta Andrew Paxtona (Ryan Reynolds). Gdy zaskoczony Andrew nie chce zgodzić się na jej propozycję, Margaret stawia mu ultimatum - albo zawrze z nią fikcyjny związek małżeński, albo wyląduje na ulicy. Nie mając wyjścia Andrew musi zabrać Margaret na Alaskę, aby przedstawić ją swoim rodzicom...

 

Polecamy także: WALENTYNKI 2018 już wkrótce! Wiemy, co będzie słodkim hitem tego roku!

 

"Duchy moich byłych"

Connor Mead (Matthew McConaughey) jest typowym łamaczem kobiecych serc. W tej samej chwili podczas trwającej telekonferencji, porzuca trzy dziewczyny. I nie ma w tym nic dziwnego, że na ślubie swojego brata, Connor ma tylko jeden cel: zdobyć jedną z druhen, której do tej pory jakimś cudem nie udało mu się uwieść. Jednak duch jego zmarłego wujka Wayne'a - który nauczył go, jak rozkochiwać i porzucać kobiety - ma inny plan. Chce odbudować wiarę Connora w prawdziwą miłość. W trakcie realizacji tej trudnej misji, wuj będzie potrzebował wielu duchów byłych dziewczyn Connora. 

 

"To właśnie miłość"

Film opowiada historie wielu osób, które tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. W rzeczywistości ich losy jakoś się przeplatają. Możemy zapoznać się z kilkoma rodzajami miłości: do drugiej osoby, do brata, do pasierba, zupełnie zwariowanej, wszechobecnej, ale jednak czasami niesprawiedliwej, zaborczej i wymagającej wielkiego poświęcenia. 

Nowy premier już pierwszego dnia swej kadencji zakochuje się w młodej pracownicy na posyłki. Początkowo nie zdaje sobie sprawy ze swego uczucia, jednak gdy sam prezydent USA okazuje jej swoje zainteresowanie - premier postanawia zawalczyć o swą ukochaną. Daniel opłakuje śmierć swojej żony, a w tym czasie w sercu jego pasierba dzieją się zupełnie inne rzeczy - jego jedynym marzeniem jest wyznać uczucie pięknej i uwielbianej koleżance ze szkoły, która nawet nie zna jego imienia. Jamie po rozstaniu z kolejną kobietą udaje się do swego domku nad jeziorem aby tam odpocząć i napisać książkę. Skąd mógł wiedzieć, że nie będzie mógł oderwać oczu od swej pięknej pomocnicy domowej - Aurelii? Na przeszkodzie ich uczuciu nie może stanąć nawet bariera językowa... Harry przechodzi tzw. kryzys wieku średniego i pozwala się zdobywać swej pięknej i zmysłowej pracownicy. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego żona Sarah domyśla się wszystkiego i że bardzo cierpi... Tymczasem Juliet nie potrafi zrozumieć pozornej niechęci, jaką żywi do niej przyjaciel jej męża. Zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że ten przyjaciel uważa ją za osobę doskonałą. Miłość pojawia się również w sercach dwójki młodych aktorów i u pracowników pewnego biura. 

 

Zobacz także: Już niedługo premiera „Nowego oblicza Greya”! Przypominamy najgorętsze sceny z pierwszej części... Pamiętacie je wszystkie?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.