koronawirus-przypadki-nowe-polska-sierpien-rekord
Fot. AdobeStock.com
o tym się mówi!

Rekord zachorowań na koronawirusa: 726 nowych przypadków w Polsce!

Czy to już druga fala COVID-19? Gdzie są nowe ogniska?

Redakcja VIVA! 6 sierpnia 2020 12:45
koronawirus-przypadki-nowe-polska-sierpien-rekord
Fot. AdobeStock.com

Liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce rośnie. Dzisiaj, we środę 6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 726 zakażonych osobach i 18 osobach zmarłych z powodu koronawirusa SARS-CoV-2. Ogólna liczba zakażeń w Polsce wzrasta do 49 515 osób, a bilans ofiar śmiertelnych do 1 774 osób. Z COVID-19 wyzdrowiało 321 kolejnych pacjentów, co w sumie daje 35 642 ozdrowieńców. Poważnie wygląda ilość osób, które objętych jest obecnie kwarantanną - to niemal 103 tysiące.

Nowe zachorowania na koronawirusa - 726 przypadków podaj Ministerstwo zdrowia

Jak kształtuje się mapa zachorowań? Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w podziale na województwa dotyczą: śląskiego (137), małopolskiego (118), mazowieckiego (107), wielkopolskiego (89), dolnośląskiego (39), łódzkiego (39), podkarpackiego (33), świętokrzyskiego (30), pomorskiego (29), opolskiego (25), zachodniopomorskiego (19), podlaskiego (17), lubelskiego (13), warmińsko-mazurskiego (12), kujawsko-pomorskiego (11) i lubuskiego (8).

Kolejny rekord zachorowań w Polsce - stanowisko Ministerstwa Zdrowia

„Podkreślam, te wyniki w okolicach 600 przypadków nadal będą występować w Polsce w najbliższych dniach, do czasu zamknięcia ognisk w województwach wielkopolskim, małopolskim i śląskim”, powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Czy oznacza to, że sytuacja jest pod kontrolą?

Wprowadzone zostały obostrzenia  i restrykcje w niektórych powiatach - działania te mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.