Garderoba Audrey Hepburn trafi na aukcję w Londynie
Fot. Materiały prasowe
LIFE STYLE

Garderoba Audrey Hepburn trafi na aukcję w Londynie! Najtańszy z przedmiotów będzie kosztował…

Marcin Brzeziński 24 czerwca 2017 07:00
Garderoba Audrey Hepburn trafi na aukcję w Londynie
Fot. Materiały prasowe

Prestiżowy dom aukcyjny Christie’s ogłosił, że 27 września w Londynie odbędzie się aukcja przedmiotów osobistych należących do uwielbianej gwiazdy srebrnego ekranu, Audrey Hepburn. Pod młotek trafią między innymi ulubiony trencz Burberry aktorki, wiele par kolorowych baletek, a także kolekcja fotografii i scenariusze z jej odręcznymi notatkami. Wśród wystawionych na aukcję kreacji znajdzie także sukienka koktajlowa projektu Huberta de Givenchy. Widząc Audrey Hepburn w niej właśnie prezydent Francji, generał Charles de Gaulle miał powiedzieć: „Tego wieczoru wygląda pani, jak prawdziwa Paryżanka”.

 

Garderoba Audrey Hepburn trafi na aukcję w Londynie
Fot. Materiały prasowe/Christie's

Ulubiony trencz Burberry i sukienka koktajlowa projektu Huberta de Givenchy.

 

Polecamy też: Luksusowa rezydencja Audrey Hepburn wystawiona na sprzedaż. Jej cena zwala z nóg!
 

Wciąż kochana

Na sprzedaż kolekcji zdecydowali się synowie Audrey Hepburn: Sean Ferrer i Luca Dotti. Środki uzyskane z aukcji zasilą konta organizacji charytatywnych imienia aktorki: Audrey Hepburn’s Children Fund i Audrey Hepburn Society działającego przy UNICEF-ie. Jak powiedział Sean Ferrer: „Wszyscy, którzy ją kochali i wciąż kochają mają szansę pokazać swoją hojność i pomóc dzieciom w potrzebie. Warto by jej rzeczy były oglądane i podziwiane, a nie ukryte w bezdusznych magazynach”. Warto dodać, że syn aktorki wraz ze swoją 20-letnią córką pracują właśnie nad książką poświęconą stylowi Audrey Hepburn, która będzie miała premierę w przyszłym roku. Na koniec powiedzmy jeszcze tylko, że cena wywoławcza najtańszego z przedmiotów należących do Audrey Hepburn wynosi zaledwie… 127 dolarów.

 

Garderoba Audrey Hepburn trafi na aukcję w Londynie
Fot. Materiały prasowe/Christie's

Zdjęcie z kolekcji Audrey Hepburn i jej ukochane kolorowe baletki.

 

Polecamy też: 4 maja 1929 roku urodziła się Audrey Hepburn. Poznajcie książkę z nieznanymi zdjęciami gwiazdy!

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.