Andrzej-Duda-2020-maseczka
Fot. East News
O tym się mówi

Prezydent Andrzej Duda o maseczkach. "Nie każdy może, nie każdy lubi"

Wypowiedź prezydenta zaskakująca?

Redakcja VIVA! 5 sierpnia 2020 12:45
Andrzej-Duda-2020-maseczka
Fot. East News

Prezydent Andrzej Duda pytany o epidemię koronawirusa zapewniał dziennikarzy, że sytuacja jest pod zupełną kontrolą. Dużą liczbę wykrywanych przypadków COVID-19 usprawiedliwił dużą liczbą testów na obecność wirusa. Prezydent powiedział, że wykonuje się obecnie w Polsce 35 tys. testów na koronawirusa dziennie. Stoi to w sprzeczności z danymi podanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Resort twierdzi, że w ciągu ostatniej doby wykonano 17,7 tys. testów.

Prezydent Andrzej Duda wypowiada się na temat noszenia maseczek

Pytany o to, dlaczego podczas spotkań z obywatelami prezydent nie trzyma zalecanych odległości oraz nie nosi maseczki, Andrzej Duda odpowiedział, że:

jest na wolnym powietrzu, poza tym nie każdy lubi i nie każdy może nosić maseczkę.

Prezydent, pomimo niedawnego rekordu zachorowań, mówił o epidemii w czasie przeszłym. Powiedział, że

zachorowań w Polsce w czasie epidemii było znacznie mniej niż w innych krajach

Nowe zachorowania na COVID-19 w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj informację o 640 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju z województw: śląskiego (152), wielkopolskiego (97), małopolskiego (90), mazowieckiego (86), łódzkiego (37), podkarpackiego (32), lubelskiego (25), dolnośląskiego (22), opolskiego (21), pomorskiego (17)

Andrzej Duda
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER
 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.