Andrzej-Duda-2020-maseczka
Fot. East News
O tym się mówi

Prezydent Andrzej Duda o maseczkach. "Nie każdy może, nie każdy lubi"

Wypowiedź prezydenta zaskakująca?

Redakcja VIVA! 5 sierpnia 2020 12:45
Andrzej-Duda-2020-maseczka
Fot. East News

Prezydent Andrzej Duda pytany o epidemię koronawirusa zapewniał dziennikarzy, że sytuacja jest pod zupełną kontrolą. Dużą liczbę wykrywanych przypadków COVID-19 usprawiedliwił dużą liczbą testów na obecność wirusa. Prezydent powiedział, że wykonuje się obecnie w Polsce 35 tys. testów na koronawirusa dziennie. Stoi to w sprzeczności z danymi podanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Resort twierdzi, że w ciągu ostatniej doby wykonano 17,7 tys. testów.

Prezydent Andrzej Duda wypowiada się na temat noszenia maseczek

Pytany o to, dlaczego podczas spotkań z obywatelami prezydent nie trzyma zalecanych odległości oraz nie nosi maseczki, Andrzej Duda odpowiedział, że:

jest na wolnym powietrzu, poza tym nie każdy lubi i nie każdy może nosić maseczkę.

Prezydent, pomimo niedawnego rekordu zachorowań, mówił o epidemii w czasie przeszłym. Powiedział, że

zachorowań w Polsce w czasie epidemii było znacznie mniej niż w innych krajach

Nowe zachorowania na COVID-19 w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj informację o 640 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju z województw: śląskiego (152), wielkopolskiego (97), małopolskiego (90), mazowieckiego (86), łódzkiego (37), podkarpackiego (32), lubelskiego (25), dolnośląskiego (22), opolskiego (21), pomorskiego (17)

Andrzej Duda
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER
 

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.