Zwerbowana, Edipresse Książki
Fot. Edipresse Książki
O tym się mówi!

Premiera książki Zwerbowana autorstwa Patrycji Strzałkowskiej!

Czas na nową serię kryminalną Edipresse Książki!

Redakcja VIVA! 14 kwietnia 2021 16:12
Zwerbowana, Edipresse Książki
Fot. Edipresse Książki

Zwerbowana Patrycji Strzałkowskiej, autorki sześciu gorących romansów i znanej influencerki, otwiera nowy cykl Edipresse Książki – DARK BOOK. To propozycja dla miłośników mrocznych kryminałów, historii należących do bezwzględnego świata wielkich pieniędzy i władzy oraz nuty erotyki. Są w nim ofiary. Tajemnice. I ktoś, kto rozdaje wszystkie karty. Zwerbowana trzyma w napięciu od początku do końca. Premiera pierwszej części serii już 14. kwietnia.

Życie bohaterki, Mai Sonik, właśnie zaczyna się układać, kiedy na jej drodze staje wpływowy i chorobliwie ambitny Włodzimierz Czerwiński. Od tej pory wszystko, co zbudowała, zaczyna rozpadać się jak domek z kart, a sytuacja, staje się coraz bardziej niebezpieczna. Aż pewnego dnia nad ranem, tuż po imprezie urodzinowej zorganizowanej przez znanego i popularnego aktora dziewczyna zostaje zamordowana.

Czerwiński był […] Co tu dużo mówić, był pieprzonym gangsterem z ugruntowaną pozycją i idealnie dopracowanym alibi. Przy tym wcale nie wyglądał na takiego, jakim był w rzeczywistości. On również nosił maskę – maskę miłego pana z sympatycznym uśmiechem i w idealnie skrojonym garniturze, który mógł się podobać kobietom. Ale Czerwiński był tylko chciwym dupkiem, który w oczach pracowników stał się wizjonerem i rewolucjonistą o szerokich koneksjach. Jego podwładni nie wiedzieli, czym się zajmował po godzinach lub gdy nie przesiadywał za stołem w swym wystawnym gabinecie. Ludzie zazwyczaj czuli wobec niego respekt, głównie z uwagi na to, co osiągnął, a nie na to, co mógłby im zrobić. Gdyby tylko wiedzieli, ile trupów nosił na swoich barkach.

[…]

– Ja pierdolę…

Od razu rozpoznał kobietę, mimo że jej twarz zasłaniały gęste ciemne włosy. Miała na sobie obcisłą sukienkę zsuniętą na jedno ramię, przez co mógł dostrzec odsłonięty charakterystyczny tatuaż w kształcie róży. Szybkim gestem odgarnął jej czuprynę na bok i w momencie, gdy dotknął jej ciała, ogarnęła go fala niepokoju. Kobieta była zimna jak lód, a jej skóra miała trupioblady kolor. Nie wyczuł pulsu pod palcami. Dopiero po upływie kilkunastu sekund do jego świadomości dotarło, że jego znajoma nie żyje. Potem zaczął zadawać sobie miliony pytań, ale przede wszystkim nurtowało go to, jakim cudem spał w tym samym pokoju co ona. Jego ciało wpadło w mimowolne drżenie. Wiedział, że minie wiele godzin, nim dojdzie do siebie na tyle, by móc trzeźwo myśleć i przypomnieć sobie, czy aby przypadkiem nie miał czegoś wspólnego z jej śmiercią. Ale tego przecież nie byłby w stanie wyprzeć z pamięci. A może jednak tak? W końcu miał z nią mocno na pieńku.

Niewiele myśląc, pośpiesznie ubrał się, sprawdził, czy nie pozostawił żadnego śladu, po czym wybiegł z mieszkania Płocha, zasłaniając się zsuniętym na twarz kapturem kurtki.

Wiadomość o znalezieniu ciała młodej dziewczyny w apartamencie celebryty wstrząsa całą Polską. Podczas gdy policja bada przyczyny zgonu i zaczynają padać oskarżenia, okazuje się, że każdy z bohaterów ma coś do ukrycia… A niektórych tajemnic, lepiej nie odkrywać…

Mroczna, mieniąca się od blasku migających świateł samochodowych, obłudna Warszawa, którą, gdyby tylko była człowiekiem, zapewne nazywano by zimną i zgorzkniałą suką, dmuchała swym chłodem w okna wieżowca stojącego na gigantycznym mokotowskim osiedlu. Była to nowobogacka dzielnica zamieszkiwana głównie przez korporacyjne szczury, chcące mieć jak najbliżej do swojego biura, w którym i tak przecież marnowały najlepsze lata swojego życia.

[…]

Od chwili, gdy Burza zaproponowała mi pracę u siebie, coraz częściej spędzałam z nią czas, a przez to coraz bardziej wkręcałam się w warszawskie towarzystwo, ten kurwidołek liżący sobie dupę na każdym kroku. Poza pracą, którą sumiennie wykonywałam, często chodziłyśmy na imprezy i otaczałyśmy się gronem jej znajomych. W głębi ducha wiedziałam, że coś z tymi ludźmi jest nie tak, ale nie przeszkadzało mi to, głównie dlatego, że moja przyjaciółka była ich zupełnym przeciwieństwem. Przede wszystkim nie obnosiła się ze swoim bogactwem, a wręcz usilnie chciała dać mi do zrozumienia, że akceptuje mnie taką, jaką jestem, nawet jeśli mój status społeczny nie dorównuje jej choćby w połowie.

Zwerbowana
Fot. Edipresse

O autorce:

Patrycja Strzałkowska napisała do tej pory 6 powieści (Welcome to Spicy Warsaw, Cover Girl, InstaBeauty, Niemoralne Decyzje, Show mojego życia, W masce jej do twarzy). Jest znaną Influencerką działającą na Instagramie jako @patrycjastrzalkowska, oraz uczestniczką wielu popularnych reality show. Swoją działalność w internecie zaczęła już w wieku 15 lat, zakładając bloga na temat urody.

Prywatnie jest zakochana od dziecka w swoim mężu, z którym wychowuje 4-letnią córeczkę. Nie znosi siedzieć w miejscu i zawsze konsekwentnie dąży do celu. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…