Zobacz zdjęcia
Fot. STOCK ADOBE
DESIGN

Praca zdalna - czyli jak zaaranżować domowe biuro!

Zobacz modne inspiracje

Marta Baran 22 marca 2020 16:30
Zobacz zdjęcia
Fot. STOCK ADOBE

Z powodu pandemii koronawirusa coraz więcej firm przechodzi na zdalny tryb pracy. Zrobienie biura w domu często wiąże się z trudnościami, szczególnie w mieszkaniu o małym metrażu. W jaki sposób stworzyć sobie idealną przestrzeń, aby nic nie rozpraszało i nadal wykorzystywać swoją produktywność w 100 procentach tak, jak w biurze? Mamy na to kilka sposobów! Ponadto przygotowaliśmy przegląd zdjęć, które mogą być inspiracją do stworzenia stylowego wnętrza twojego zdalnego centrum dowodzenia.

Znajdź swoje miejsce do pracy

Kiedy musimy przejść na dłuższy tryb pracy zdalnej, często nie możemy odnaleźć się w nowej sytuacji. Przestrzeń, którą zapewniał nam biurowiec, zostaje zabrana, a wygodne biurko musimy zamienić na np. stół kuchenny. Aby nadal być produktywnym i móc skupić się na swoich obowiązkach, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Podstawą jest wyznaczenie miejsca w mieszkaniu, w którym powstanie nasz prowizoryczny gabinet. Postaraj się znaleźć w swoich czterech kątach przestrzeń, choćby niewielką, która w godzinach pracy będzie należeć tylko do Ciebie. Pracuj w salonie, kuchni, sypialni - tak naprawdę nie ma to znaczenia. Ważne, aby było to biurko lub stół z wygodnym krzesłem, najlepiej biurowym. Absolutnie nie bierz pod uwagę pracy w łóżku lub na kanapie - to odbije się na Twoim samopoczuciu oraz komforcie. 

Stwórz swoje własne biuro

Jeśli udało Ci się wygospodarować miejsce w pobliżu okna, naturalne światło towarzyszące Ci podczas pracy pozytywnie wpłynie na Twoją produktywność. Jeśli jednak w Twój kącik znajduje się w ciemnej części mieszkania, koniecznie zadbaj o dobre oświetlenie w formie lampy stojącej na blacie. Podczas pracy pamiętaj także, aby najpotrzebniejsze przybory biurowe (tj. notatniki, długopisy oraz plannery) mieć w zasięgu ręki. Gdy rozpoczynasz pracę, stwórz harmonogram rzeczy, które w danym dniu powinnaś wykonać, aby o niczym nie zapomnieć. Pracując z domu bardzo łatwo jest się oderwać od obowiązków, dlatego planowanie to dobry pomysł, aby mieć czarno na białym, co już zostało wykonane, a co jeszcze trzeba zrobić. 

Utrzymuj porządek 

Bałagan z pewnością nie nakręca do działania i nie mobilizuje do pracy, za to wpływa na gorsze samopoczucie. Staraj się zachować porządek i co jakiś dla przewietrz pomieszczenie. To niezwykle istotne, ponieważ mózg domaga się dotlenienia, które wpływa między innymi na większą kreatywność! Aby pomieszczenie było jeszcze bardziej świeże, nie zapomnij o roślinach. Jakie wybrać? Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Modne biuro w domu

Aby praca w domu nie była męcząca, zadbaj także o design. Wnętrza, które Ci się podobają i, co najważniejsze, nie rozpraszają, będą odpowiednim miejscem do zdalnego wykonywania swoich zajęć. Nie masz pomysłu, jak zaaranżować biurko i przestrzeń wokół siebie? Koniecznie zobaczcie poniższe zdjęcia z Instagrama, które pomogą stworzyć domowe biuro.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Workspace Home Office Decor (@chicoffice)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Meu Apê 204 | Andreza 🌵 (@meuape_204)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Workspace Home Office Decor (@chicoffice)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Workspace Home Office Decor (@chicoffice)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Workspace Home Office Decor (@chicoffice)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HOME OFFICE INSPIRATION ✨ (@mybusinesscorner)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.