Czym nas zaskoczy ten wyjątkowy samochód?

Marcin Brzeziński 2 sierpnia 2018 18:30

Odbyła się polska prezentacja Nowego Forda Mustanga, w której udział wzięli aktorzy Agnieszka Kawiorska i Piotr Grabowski, którzy testowali Forda Mustanga GT Convertible w kolorze Race Red z 10 stopniową skrzynią biegów. W spotkaniu udział wzięli również dziennikarze, którzy też mieli okazję przetestować możliwości Mustanga na polskich drogach. Spotkanie rozpoczęło się w hotelu Hilton na Grzybowskiej w Warszawie, gdzie 12 sztuk sportowych Fordów po faceliftingu gotowych do galopu stało równo zaparkowanych na parkingu przed hotelem. Dziennikarze w swoich Mustangach ruszyli w drogę w iście amerykańskim stylu odwiedzając przygotowane dla nich na trasie atrakcje. Wrażenia? Nowy Ford Mustang wygląda, jakby był szybszy i rzeczywiście taki jest. Ma też bardziej atletyczną stylizację, ulepszony układ przeniesienia napędu i zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. Samochód będzie oferowany klientom w Europie z kompleksową gamą rozwiązań wspomagających kierowcę, w tym z asystentem ochrony przed kolizjami i z funkcją wykrywania pieszych, co służy zmniejszaniu siły i skutków kolizji czołowych z udziałem pojazdów i pieszych. Jesteśmy pod wrażeniem! 

1/9
Nowy Ford Mustang
Copyright @Materiały prasowe
1/9

Agnieszka Kawiorska testowała Forda Mustanga GT Convertible w kolorze Race Red z 10 stopniową skrzynią biegów.

2/9
Nowy Ford Mustang
Copyright @Materiały prasowe
2/9

Nowego Forda Mustanga wyróżnia elegancki styl, ulepszone silniki, ostrzejsza dynamika jazdy i zaawansowane rozwiązania wspomagające kierowcę, a wszystko to, by zadowolić najbardziej zapalonych fanów kultowego samochodu w całej Europie.

3/9
Nowy Ford Mustang
Copyright @Materiały prasowe
3/9

Atletyczny styl podkreślono ostrym, jasnym oświetleniem LED, odważnymi nowymi kolorami nadwozia i opcjonalnymi obręczami kół wykonanymi z lekkich stopów. Ekskluzywne wnętrze oferuje delikatne w dotyku materiały i aluminiowe elementy wykończenia.

4/9
Nowy Ford Mustang
Copyright @Materiały prasowe
4/9

Ulepszony silnik V8 o pojemności 5 litrów zapewnia moc 450 KM, a 10-stopniowa automatyczna skrzynia biegów poprawia przyspieszenia i zwiększa oszczędność paliwa.

5/9
Nowy Ford Mustang
Copyright @Materiały prasowe
5/9

Zawieszenie kół MagneRide® oraz wybór trybów jazdy, włącznie z konfigurowanym przez kierowcę trybem „My Mode” skutecznie zwiększają poziom radości z jazdy. Aktywny zawór spalin w układzie wydechowym zapewnia cichy startowy Tryb Dobrego Sąsiada

6/9
Nowy Ford Mustang
Copyright @Materiały prasowe
6/9

Zaawansowane rozwiązania i systemy wspomagania kierowcy obejmują wykrywanie pieszych, asystenta utrzymania na pasie ruchu i konfigurowalny 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników.

7/9
Nowy Ford Mustang
Copyright @Materiały prasowe
7/9

Nowy Mustang wyposażony jest w system komunikacji i rozrywki Ford SYNC 3, który umożliwia kierowcy kontrolowanie podłączonych smartfonów, systemu audio, nawigacji i funkcji klimatyzacji za pomocą prostych poleceń głosowych lub wykonywanych na centralnym 8-calowym ekranie dotykowym.

8/9
Nowy Ford Mustang
Copyright @Materiały prasowe
8/9

Spektakularna stylizacja tylnej części Mustanga została dodatkowo wzmocniona przez zmieniony zderzak i dyfuzor, mieszczący standardowe poczwórne końcówki wydechu 5-litrowego silnika V8. Ponadto Mustang jest teraz oferowany z nowym opcjonalnym spojlerem bagażnika, który zapewnia jeszcze bardziej sportowy profil.

9/9
Nowy Ford Mustang
Copyright @Materiały prasowe
9/9

Piotr Grabowski testował Forda Mustanga GT Convertible w kolorze Race Red z 10 stopniową skrzynią biegów.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.