podróże

Poznaj świat brytyjskiej arystokracji! Ta wystawa to majstersztyk!

Prawdziwa gratka dla fanów serialu Downton Abbey! O co chodzi?

Barbara Łubko 3 lipca 2019 18:30
Wystawa Downton Abbey
Fot. Getty Images

Od wyemitowania ostatniego odcinka kultowego „Downton Abbey” minęły ponad trzy lata, ale  wielu fanów wciąż nie jest w stanie odżałować zakończenia tego serialu o postedwardiańskiej Anglii. Na szczęście mamy dla nich dobre wiadomości!  We wrześniu do kin wejdzie pełnometrażowy film „Downton Abbey”! A jeśli mielibyście ochotę na więcej, to w USA, w zamku Biltmore w stanie Północna Karolina możecie odwiedzić wystawę „Downton Abbey: The Exhibition”, na której znajdują się prawdziwe filmowe kostiumy i scenografia z wielokrotnie nagradzanego serialu.

Wystawa Downton Abbey
Fot. Getty Images

W świecie arystokracji

Nie tylko sama wystawa jest wyjątkowa. Na uwagę zasługuje również miejsce, w którym jest prezentowana. Biltmore Estate w Asheville to posiadłość rozciągająca się na powierzchni ponad 3000 hekatarów. Zamek na jej terenie uważany jest za największą rodzinną rezydencję w USA! Został zbudowany przez jedną z najbogatszych rodzin Ameryki - Vanderbiltów.

Wystawa Downton Abbey
Fot. Getty Images

Co zobaczymy na wystawie?

A co czeka na nas we wnętrzach? Fani serialu będą zachwyceni - mogą przejść się po kuchni pani Patmore i tętniących życiem kwaterach służby. W Biltmore Legacy, mieszczącym się w Antler Hill Village, będzie można obejrzeć ponad 50 kostiumów z serialu. Wystawa jest multimedialna - sceny z oryginalnego show, odtwarzane są na wielkich ekranach. Na interaktywnych stacjach, odwiedzający mogą sprawdzić, czy poradziliby sobie z obowiązkami służby w Downton Abbey. Bilety na wystawę są dostępne na stronie internetowej Biltmore Estate.  

Wystawa Downton Abbey
Fot. Getty Images

Wystawa Downton Abbey
Fot. Getty Images

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Blanka Lipińska  o swojej misji, seksualnych preferencjach i związku, Andrzej Chyra o ojcostwie po 50-tce i Roksana Węgiel o zwycięstwie w Eurowizji Junior i cenie sławy.