Wystawa Downton Abbey
Fot. Getty Images
podróże

Poznaj świat brytyjskiej arystokracji! Ta wystawa to majstersztyk!

Prawdziwa gratka dla fanów serialu Downton Abbey! O co chodzi?

Barbara Łubko 3 lipca 2019 18:30
Wystawa Downton Abbey
Fot. Getty Images

Od wyemitowania ostatniego odcinka kultowego „Downton Abbey” minęły ponad trzy lata, ale  wielu fanów wciąż nie jest w stanie odżałować zakończenia tego serialu o postedwardiańskiej Anglii. Na szczęście mamy dla nich dobre wiadomości!  We wrześniu do kin wejdzie pełnometrażowy film „Downton Abbey”! A jeśli mielibyście ochotę na więcej, to w USA, w zamku Biltmore w stanie Północna Karolina możecie odwiedzić wystawę „Downton Abbey: The Exhibition”, na której znajdują się prawdziwe filmowe kostiumy i scenografia z wielokrotnie nagradzanego serialu.

Wystawa Downton Abbey
Fot. Getty Images

W świecie arystokracji

Nie tylko sama wystawa jest wyjątkowa. Na uwagę zasługuje również miejsce, w którym jest prezentowana. Biltmore Estate w Asheville to posiadłość rozciągająca się na powierzchni ponad 3000 hekatarów. Zamek na jej terenie uważany jest za największą rodzinną rezydencję w USA! Został zbudowany przez jedną z najbogatszych rodzin Ameryki - Vanderbiltów.

Wystawa Downton Abbey
Fot. Getty Images

Co zobaczymy na wystawie?

A co czeka na nas we wnętrzach? Fani serialu będą zachwyceni - mogą przejść się po kuchni pani Patmore i tętniących życiem kwaterach służby. W Biltmore Legacy, mieszczącym się w Antler Hill Village, będzie można obejrzeć ponad 50 kostiumów z serialu. Wystawa jest multimedialna - sceny z oryginalnego show, odtwarzane są na wielkich ekranach. Na interaktywnych stacjach, odwiedzający mogą sprawdzić, czy poradziliby sobie z obowiązkami służby w Downton Abbey. Bilety na wystawę są dostępne na stronie internetowej Biltmore Estate.  

Wystawa Downton Abbey
Fot. Getty Images

Wystawa Downton Abbey
Fot. Getty Images

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.